FIM EWC i WTCR razem na Słowacji i w Malezji

- Mick

W nachodzącym roku fanów sportów motorowych czeka nie lada gratka. Dwie znane serie wyścigowe, FIM EWC i WTCR, będą dwukrotnie rywalizować w ten sam weekend na tych samych torach!

Cyklu FIM EWC czytelnikom MotoRmanii nie musimy chyba przedstawiać. To motocyklowe mistrzostwa świata w długim dystansie, w których możemy obecnie oglądać aż trzy polskie załogi; dwie ekipy Wójcik Racing Teamu na R1-kach oraz zespół LRP Poland na BMW. WTCR to z kolei wyścigi samochodów turystycznych; ciekawe i widowiskowe, ale niestety bez Polaków w stawce.

Obie serie organizuje ten sam promotor, Eurosport Events, który postanowił przeprowadzić ciekawy eksperyment i zorganizować dwie wspólne rundy dla obu cykli. Czy mieszanka motocykli i samochodów przyciągnie na trybuny tłumy kibiców obu dyscyplin?

Pierwsza wspólna runda odbędzie się w maju na Słowacji, gdzie na sobotę zaplanowano ośmiogodzinny wyścig FIM EWC. Możemy się tylko domyślać, że przed nim zobaczymy pierwszy wyścig WTCR, a dwa kolejne w niedzielę. Podobnie będzie w Malezji w grudniu.

Jeszcze rok temu runda EWC na Słowacji była połączona ze zmaganiami Alpe Adria i WMMP, dzięki czemu na trybunach pojawiło się wielu polskich zawodników. W tym roku EWC zorganizowało już samodzielny event, ale i tak trybuna główna wypełniona była w dość sporej części. Sęk w tym, że poza nią na torze Slovakiaring nie ma zbyt wielu innych miejsc do oglądania rywalizacji. Takiego problemu nie ma na torze Sepang, gdzie ogromne trybuny mogą pomieścić ponad 100 tysięcy fanów.

Szczerze mówiąc dla nas połączenie rund FIM EWC i WTCR nie robi większej różnicy, bo jako kibice wyścigów motocyklowych i tak wybierzemy się na Słowację dopingować polskie zespoły. Jesteśmy jednak ciekawi, jakie efekty przyniesie ten eksperyment i jak odbije się na frekwencji na trybunach.

Oczywiście w przyszłości nie mamy co liczyć na połączenie rund MotoGP i Formuły 1, choć trzeba przyznać, że mogłoby to być ciekawe widowisko.

Jeśli nie macie pojęcia czym jest WTCR, zobaczcie jak wyglądał jeden z tegorocznych wyścigów tej serii na Slovakiaringu:

https://youtu.be/zUDBYS9fQIg

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl