Miguel Oliveira na KTMie RC16 otwiera tunel w Austrii: co za dźwięk!
Piotr Jędrzejak
14 grudnia 2018

KTM RC16 w 8-kilometrowym tunelu. Ten dźwięk miażdży.

Ostatnio w austriackim regionie Styria otwarty został nowy, 8-kilometrowy tunel Gleinalm. Tak się składa, że ta trasa zagwarantuje kibicom zdecydowanie szybszą drogę na tor Red Bull Ring. Obiekt ten jest nie tylko „siedzibą” Red Bulla, ale także domowym torem KTMa. Jaki był więc najlepszy i oczywisty sposób na otwarcie Tunelu Gleinalm?

Miguel Oliveira, który własnie awansował z Moto2 do MotoGP, uroczyście jako pierwszy przejechał tunelem. Sprzęt też miał nie byle jaki, bo była to wyścigówka z MotoGP, jego nowy KTM RC16.

KTM przygotował nagranie z wydarzenia, ale jest prawdę mówiąc beznadziejne. Zamiast pięknego dźwięku maszyny MotoGP w tunelu, słyszymy jakąś muzykę… Jeżeli koniecznie chcecie tę wtopę obejrzeć, jest na FB KTMa. Na szczęście(!!) austriacka redakcja 1000PS.at udostępniła znacznie lepszy film – jest sporo niemalże surowych ujęć z jazdy, bez żadnego podkładu muzycznego. Od tego dźwięku aż ciarki przechodzą, polecamy na głośnikach. A dodatkowo jest też wypowiedź Miguela – przekonajcie się, dlaczego ten chłopak traktuje wyścig na Red Bull Ringu jako swoje domowe GP. Poniżej obejrzycie też kilka świetnych zdjęć.

 

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły