Chcę pobić rekord Tony’ego Rickardssona – wywiad z Taiem Woffindenem

- Michał Krupa

Obrońca tytułu Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu – Tai Woffinden – przed rozpoczęciem cyklu Speedway Grand Prix 2019 udzielił nam odpowiedzi na kilka pytań. Zapraszamy na wywiad z Brytyjczykiem.

Jakie są Twoje oczekiwania na sezon 2019? Czy chciałbyś dołączyć do grona 4-krotnych złotych medalistów IMŚ Hansa Nielsena, Barry’ego Briggsa i Grega Hancocka?
Wchodzę w każdy sezon, chcąc zostać mistrzem świata, a ten rok jest taki sam. Wygrana w całym cyklu jest trudna, a utrzymanie jej jest jeszcze trudniejsze i naprawdę chcę wygrać mistrzostwa, więc to mój jedyny cel. Wszystko inne niż wygrana będzie dla mnie rozczarowaniem. Nie myślę za dużo o innych zawodnikach, którzy mają wiele tytułów, ale oczywiście pod koniec mojej kariery chcę spojrzeć wstecz i być tam z legendami tego sportu i chcę pobić rekord Tony’ego Rickardssona . Przed nami długa droga, ale na pewno jest to dla mnie cel.

Tai-Woffinden-SpeedwayGP-Warsaw-Poland-2019-2

Co sądzisz o nowym systemie kwalifikacji podobnym do Formuły 1 i Moto GP? Część spotkań PGE Ekstraligi będzie się odbywać w tym samym czasie, przez co zawodnicy nie będą mogli brać udziału w treningu i kwalifikacjach…
Trudno jest przewidzieć, jaki wpływ będą miały kwalifikacje, naprawdę nie wiem, jak to będzie. Wylosowany numer startowy mógł dać trochę przewagi, a mogło być również odwrotnie. Dobrze, że trening ma teraz nieco większe znaczenie i jest bardziej interesujący dla fanów i telewizji, więc to zmiana w dobrym kierunku. To nie jest idealne, że w tym samym czasie rozgrywane są mecze ligowe w Polsce, kiedy następnego dnia będzie runda Grand Prix Rezygnacja z udziału w treningu i kwalifikacjach nie jest dobrym rozwiązaniem dla zawodników, ale wszyscy wiedzą, jak ważna jest PGE Ekstraliga i płacą nam dużo pieniędzy, więc trzeba to uszanować . Jeśli jednak istnieje sposób na uniknięcie rozgrywania meczów ligowych w piątek przed rundą Grand Prix, myślę, że byłoby lepiej dla wszystkich.

Tai-Woffinden-SpeedwayGP-Warsaw-Poland-2019-6233

Jakie są Twoje oczekiwania przed finałem Speedway of Nations w Togliatti? Byłeś kiedykolwiek w Rosji, znasz jakiś rosyjski tor?
Chcemy to wygrać! W zeszłym roku byliśmy bardzo blisko i szczerze mówiąc czuliśmy się, jakbyśmy byli prawowitymi zwycięzcami, zdobyliśmy najwięcej punktów, a nawet wygraliśmy finał, ale zasady oznaczały, że nie dostaliśmy złota. W tym roku chcemy pójść o krok dalej i jesteśmy zdecydowanie w stanie to zrobić. Nikt nie dawał nam szans w zeszłym roku i spójrzmy, co zrobiliśmy, więc w tym roku jedziemy tam z zamiarem odniesienia zwycięstwa i czuję, że możemy to zrobić. To będzie mój pierwszy raz w Rosji i nie mogę się go doczekać, tak naprawdę nie wiem, czego się spodziewać, ale jestem pewien, że będzie fajnie i mam nadzieję, że rosyjscy fani pojawią się w dużych liczbach i będzie to niesamowite wydarzenie.

Tai-Woffinden-SpeedwayGP-Warsaw-Poland-2019-07565

Zdjęcia: Monster Energy

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl