Ninja 300 na torze motocrossowym?!

- Piotr Jędrzejak

Wjeżdżanie na tor motocrossowy jakimkolwiek innym motocyklem, niż cross lub enduro, raczej mija się z celem. Nawet średniej wielkości turystyczne enduraki nie radzą sobie tam najlepiej. Tymczasem ktoś wpadł na pomysł, aby na tor MX zabrać Kawasaki Ninję 300.

Świetny pomysł, doprawdy. Klikając „play” przy tym filmie, byliśmy przekonani, że będzie totalne dno. Tymczasem Ninja jest naprawdę szybka! Tym bardziej, że motocykl jest seryjny, z szosowymi oponami i standardowym zawieszeniem!

Odnosimy wrażenie, że to za sprawą pilota. Jest nim JoeyMac, gość bardzo dobrze znany w internecie i w swojej okolicy. Sławę zdobył robiąc naprawdę głupie rzeczy na motocyklach oraz modyfikując je w absurdalny sposób. Seria klipów „Goon Skillz” też ma niezłą popularność. Trzeba jednak przyznać, że JoeyMac potrafi obsługiwać się jednośladami, jego umiejętności freeridowe są naprawdę wysokie.

Niestety właściciel ściągnął Joeya z toru – w trosce o bezpieczeństwo innych użytkowników. Joey bierze więc Ninję na offroadowe ścieżki na tyłach toru.

Akcja na torze od 4:30.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl