Ku pamięci Nickiego Haydena: numer 69 zastrzeżony w MotoGP

- Piotr Jędrzejak

Ciężko o lepsze wyróżnienie dla zawodnika, niż zastrzeżenie jego numeru startowego.

MotoGP zadecydowało własnie, że w trakcie tegorocznej rundy o GP Ameryk na torze w Teksasie odbędzie się honorowe zastrzeżenie numeru startowego 69. W ten sposób numer startowy 69 w klasie MotoGP już na zawsze należał będzie do Nickiego Haydena.

Popularny Kentucky Kid był ulubieńcem publiczności oraz innych zawodników. Znany był z wyjątkowych umiejętności na jednośladach, a także z niepowtarzalnej osobowości. Nazywano go „najmilszym człowiekiem w Grand Prix”.

Nicky stracił życie w wypadku rowerowym w 2017 roku. Od tamtego czasu postawiono mu pomnik w rodzinnym mieście, w Mistano powstał skwer jego imienia, Dorna ogłosiła go Legendą MotoGP, a zakręt 18 na torze Circuit of the Americas nosi nazwę „Wzgórze Haydena”.

„Czuję wielką dumę, że numer 69 Nickiego będzie zastrzeżony od rundy w Austin. Niezwykle trafne, że odbędzie się to podczas wyścigów w USA, ponieważ te wyścigi zawsze znaczyły dla Nickiego wiele i zawsze niecierpliwie na nie czekał” – mówi ojciec, Earl Hayden. „Dla mnie będzie to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ #69 był też moim numerem gdy się ścigałem. Byłem niezwykle dumny, że Nicky również jeździł z #69 przez całą karierę.”

„Z dumą ogłaszam, że numer 69 będzie zastrzeżony w wyścigach Grand Prix” – mówi CEO Dorna Sports, Carmelo Ezpeleta. „Nicky Hayden był jedną z najcenniejszych osób w tym padoku, a także fantastycznym przykładem zawodnika zarówno na torze, jak i poza nim. Z ogromną przyjemnością jeszcze raz oddaję cześć jego dziedzictwu, mogąc zapewnić, że numer 69 pozostanie synonimem Legendy i Mistrza.”

Nicky Hayden 69

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl