Opanuj uślizg! Jak to zrobić? Zobacz pierwsze ćwiczenie.

Umiejętność zastosowania prawidłowej reakcji podczas uślizgu jest niezwykle pożyteczna i może uratować nam zdrowie lub życie. Pomimo faktu, że coraz więcej z nas jeździ na motocyklach z ABSem oraz kontrolą trakcji to ciągle uślizgi w sytuacjach awaryjnych są przyczyną licznych wypadków.

Dlatego umiejętność sterowania motocyklem w uślizgu zarówno na wejściu (wywołanym poprzez redukcję biegów, hamulec) jak i na wyjściu z zakrętów (gaz) jest ważna nie tylko dla sportowców, ale dla każdego z nas. To trudny aspekt techniczny dlatego jedynym rozsądnym sposobem jest ćwiczenie na małych lekkich motocyklach i w odpowiednich miejscach. To może być pit bike, ale my proponujemy abyście sobie podnieśli poprzeczkę i spróbowali na maszynach MiniGP, które są trudniejsze do opanowania. Jeżeli mieszkacie gdzieś niedaleko Lublina to w ramach pakietu „1500zł Plus”, który otrzymujecie jeżeli zasubskrybujecie materiały Premium Motormanii, pierwszą godzinę jazdy na miniGP odbierzecie bezpłatnie w Pit Bike Racing Lublin. Obecnie negocjujemy w kolejnymi firmami posiadającymi miniGP w innych częściach kraju, abyście wszędzie mogli mieć dostęp do treningu i zniżek. Jak zwykle, zobaczcie nasz film opisujący ćwiczenie, a następnie, jeżeli chcecie zobaczyć drugi materiał rozwijający i opisujący to ćwiczenie w najważniejszych szczegółach zróbcie szybką rejestrację Premium (149zł rocznie) i odbierzcie pakiet „1500zł Plus”, który możecie realizować na treningach, przy zakupie Dainese, usługach motocyklowych itp. Zapraszamy na film i jeżeli uznacie, że Wam się podoba zapraszamy po więcej do sekcji Premium (tutaj się wszystkiego dowiesz) :) – znajdziecie tam również wiele materiałów dotyczących np. ustawień zawieszenia, pozycji na motocyklu oraz testów.

Drugi film poruszający ważne aspekty związane z nauką i wykonaniem tego ćwiczenia znajdziesz poniżej w sekcji Premium – zapraszamy :).

Aby oglądać ten materiał ODBIERZ "1500 ZŁ PLUS" DLA CIEBIE na zakupy u naszych partnerów!
Przejdź szybką procedurę subskrypcji Pakietu Premium.
Kliknij w "Premium Content" aby mieć dostęp do ekskluzywnych materiałów

Ciesz się z rocznego dostępu do wyjątkowych materiałów i zrealizuj bon u naszych partnerów: AGV, Dainese, Ozon, Bitubo, POLand Position, Arrow, Motorraid, 
RobertOzon, East River Enduro, Braking, Pit Bike Racing Lublin, LocoGP

dainese
agv
arrow
bitubo
breaking
yamaha
robertozon
motorraid
ere
bitbike

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły