Zwycięstwo Filipa Surowiak w prestiżowych mistrzostwach British Talent Cup

- MotoRmania

14-latek z Polski triumfatorem prestiżowego wyścigu

W miniony weekend, odbyła się ostatnia, dwunasta runda mistrzostw British Talent Cup na słynnym torze Donington Park w Wielkiej Brytanii. Po emocjonujących zmaganiach, najwyższe, pierwsze miejsce na podium i zwycięstwo w wyścigu wywalczył 14-letni Polak, Filip Surowiak. Tym samym Filip przeszedł do historii polskiego sportu motorowego, jako pierwszy Polak w ogóle, który triumfował w prestiżowych mistrzostwach British Talent Cup.

Zwycięstwo mimo licznych przeciwności

Jest to ogromny sukces dla niewielkiego, kilkuosobowego zespołu FS75 z Polski, który przez cały sezon mierzył się z licznymi trudnościami natury finansowej i organizacyjnej. Zespół FS75 opiera się głównie na wsparciu kilku prywatnych, polskich firm oraz rodziny, przyjaciół i pasjonatów Filipa. Mimo tych przeciwności, Filip i jego rodzice nigdy nie tracili wiary i determinacji, aby osiągnąć sukces. Ciężka praca się opłaciła, Filip pokonał utalentowaną, międzynarodową konkurencję i sięgnął po zwycięstwo.

British Talent Cup za nim, teraz czas na MotoGP Rookies Cup

Sezon British Talent Cup 2022 dobiegł końca, jednak przed Filipiem kolejne wyzwania. Już w najbliższym tygodniu weźmie udział w testach i selekcjach dla utalentowanych debiutantów do prestiżowych mistrzostw MotoGP Rookies Cup. Będzie rywalizował z obiecującymi młodymi zawodnikami z całego świata. Życzymy Filipowi i jego zespołowi FS75 dalszych sukcesów i rozwoju kariery.

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl