Dawid Nowak na podium ostatniej rundy mistrzostw Polski, Jurand Kuśmierczyk zdobywa tytuł w klasie Superstock 600

- MotoRmania

Dawid Nowak dwukrotnie zajął trzecie miejsce podczas ostatniej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Zespół Szkopek Team wyjeżdża z czeskiego Brna z tytułem dla Juranda Kuśmierczyka, który na Torze Masaryka co prawda nie wystartował, ale mistrzostwo w klasie Superstock 600 zapewnił sobie wcześniej, wygrywając wszystkie poprzednie rundy. 

Dla Dawida Nowaka był to debiut na torze w Brnie. Zawodnik Szkopek Team po raz pierwszy zmierzył się z wyjątkową charakterystyką toru, z dużymi przewyższeniami. W kwalifikacjach zanotował drugi czas. W sobotnim wyścigu po problemach technicznych zajął trzecie miejsce, w niedzielę do końca walczył o drugą lokatę, ostatecznie powtórzył wynik z soboty.

W pierwszym wyścigu miałem problem z quickshifterem. W losowych momentach odcinało mi na chwilę moc i kiedy moc wracała w zakręcie, mocno trzęsło motocyklem. W drugim wyścigu mimo słabszego startu szybko odrobiłem straty i walczyłem o drugie miejsce. Niestety na przedostatnim zakręcie wyścigu popełniłem błąd, co wykorzystał mój rywal – relacjonował Dawid Nowak. – Tegoroczne mistrzostwa Polski były dla mnie trudnym doświadczeniem. Już na początku sezonu wiedzieliśmy, że ze względu na starty w Yamaha bLU cRU opuszczę część rund i nie powalczę o obronę tytułu. Patrząc na cały sezon widzę jednak dużo pozytywów. Dziękuję zespołowi Szkopek Team, mechanikom, rodzicom i wszystkim innym osobom, które pomagały mi w tym roku – zakończył utalentowany kierowca.

Dawid nie miał szans na mistrzostwo, za to tytuł w klasie Superstock 600 obronił Jurand Kuśmierczyk, drugi z kierowców Szkopek Team. Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w ostatniej rundzie w Brnie, ale pierwsze miejsce zapewnił sobie wygrywając wszystkie wyścigi w poprzednich czterech rundach.

Gratulujemy Jurandowi kolejnego tytułu i cieszymy się, że mógł go zdobyć pod naszymi skrzydłami. Dla Dawida najważniejsze były w tym roku mistrzostwa Yamaha R3 bLU cRU European Championship, a starty w mistrzostwach Polski traktowaliśmy treningowo. Dlatego choć wykręcał dobre czasy, to jednak nie podejmował dużego ryzyka. Widzimy u niego duży progres. W Yamaha bLU cRU, gdzie jeżdżą najbardziej utalentowani zawodnicy z różnych kontynentów, podwoił dorobek punktowy z poprzedniego sezonu i był blisko 10. miejsca na koniec sezonu. Przejechał cały sezon bez większych przygód i kontuzji, więc jesteśmy zadowoleni. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, mechanikom, naszym kibicom i każdemu, kto w różny sposób wspierał naszą pracę. Czujemy Wasze wsparcie i wiarę w to, że będziemy sięgać po coraz bardziej ambitne cele – podsumował sezon Paweł Szkopek, szef Szkopek Team.

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl