Żużlowiec aresztowany za fikcyjną kradzież. Wracają stare patenty?

- MotoRmania

Policjanci ustalili, że były żużlowiec Falubazu Alex Z. jest zamieszany w fikcyjną kradzież luksusowego Volvo. Czy w „branży” ciągle działa taki patent?

W sobotę, 16 maja, do komendy miejskiej w Zielonej Górze zgłosiła się 41-letnia kobieta. Powiadomiła o kradzieży luksusowego Volvo. Do działań operacyjnych natychmiast przystąpili zielonogórscy kryminalni i już po kilku godzinach wiedzieli, że coś w sprawie „nie gra”.Kryminalni bardzo szybko ustalili, że „kradzież” była fikcyjna, a w sprawę zamieszani są m.in. właściciele pojazdu. We wtorek, 26 maja, zatrzymano, aż 4 osoby. To trzej mężczyźni w wieku 23, 35 i 41 lat oraz 41-letnia kobieta, która zawiadomiła policjantów o kradzieży. Wśród nich jest Alex Z., były żużlowiec Falubazu Zielona Góra.Pytanie, czy w „branży” motocyklowej wracają stare patenty wyłudzeń na „ubezpieczenie”?

Pod koniec lat 90-tych, a także w pierwszej dekadzie nowego stulecia wyłudzenia ubezpieczeniowe były nagminne. Rozbite owiewki przeszlifowanych modeli przechodziły z rąk do rąk, i były wypożyczane za określone stawki. Ubezpieczyciele nie mieli jeszcze wtedy systemów, które pozwalają na szybką identyfikację oszustwa – motocykliści zgłaszali fikcyjną wywrotkę po wcześniejszym przebraniu motocykla i wyłudzali pieniądze. Innym patentem, aby sobie „pojeździć” było zakupienie nowego motocykla na raty lub w leasingu. Po sezonie zgłaszało się kradzież motocykla, który w rzeczywistości był sprzedawany bez papierów złodziejom lub na części. Ubezpieczenie spłacało maszynę w banku, a przestępca rekompensował swoje wcześniejsze wydatki ze sprzedaży skradzionej maszyny złodziejom. Jako redakcja przez lata słyszeliśmy wiele plotek i opowieści, ale nigdy nie poznaliśmy, ani nie dotarliśmy do osób, które były bezpośrednio w taki proceder zaangażowane. Oprócz oczywistych powodów z jakich należy tępić wszelką przestępczość, tutaj dochodzi jeszcze jeden – przez taki proceder uczciwi motocykliści płacą większe składki ubezpieczeniowe. Pozostaje mieć nadzieję, że takie akcje w jakie był zaangażowany były żużlowiec już nie dotyczą naszego środowiska. I że był to po prostu wyjątek…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl