Marquez i Marquez: treningi zaczynają od motocrossu. Co im to daje?

- MotoRmania

W Hiszpanii można już oficjalnie trenować, a na torach odbyły się w weekend pierwsze track daye – Marc i Alex nie zaczęli jednak od asfaltu.

Jeżeli się zastanawiacie jaki jest powód, że Marc i Alex tak często robią trening motocrossowy to podpowiadamy, że ich tata jest właścicielem takiego obiektu. Z całą pewnością trudno sobie wyobrazić większe wyzwanie fizyczne na motocyklu niż ostre okrążenia w takich warunkach. Coś w tym musi być, skoro Jonathan Rea, geniusz WSBK, był świetnie zapowiadającym się zawodnikiem motocrossowym z wieloma tytułami na koncie – tylko przypadek i chwilowy brak innych opcji sprawił, że zainteresował się wyjazdem na asfalt. Reszta jest już historią. Jak myślicie, jakie aspekty motocrossu są istotne dla szybkiej jazdy w MotoGP?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl