Zmiany w przepisach! Teraz za „fotoradar” mogą cię dopaść nawet po 20 latach!

- MotoRmania

Do tej pory mandat można było wystawić wyłącznie do 180 dni od wykroczenia – jeżeli nie ustalono sprawcy, sprawa trafiała do kosza.

 

Do niedawna w przypadku wykroczeń udokumentowanych zdjęciami z fotoradarów i innych urządzeń kontrolno-pomiarowych obowiązywał termin na wystawienie mandatu wynoszący 180 dni od chwili popełnienia wykroczenia. Przepisy jednak zmieniono w taki sposób, żeby służby miały więcej czas.. W zasadzie nieograniczoną ilość czasu.  Teraz na wystawienie mandatu mają 60 dni, ale UWAGA : od ustalenia sprawcy wykroczenia. W praktyce, jeżeli uznają, że kogoś warto ścigać „na Owsiaka” – czyli do końca świata i jeden dzień dłużej – to żaden termin tej procedury już nie ogranicza. Teoretycznie mandat może być wystawiony wiele lat po dokonaniu wykroczenia.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl