Żandarm w Paryżu – czyli polowanie na głośne motocykle!

- MotoRmania

Grupa „audio-oficerów” ma około 40 członków, z których wszyscy są zaangażowani w eliminację zbyt głośnych motocykli.

Poinformowano, że specjalny zespół paryskiej policji został przeszkolony w zakresie wykrywania wysokich „emisji hałasu” – prawdopodobnie chodzi o to, że mają uszy i zasadniczo słyszą hałas. Grzywny za jazdę „hałaśliwym” motocyklem we Francji są już dość surowe- w niektórych przypadkach 90 €. Poinformowano również, że nowa jednostka przeprowadziła już rozmowy z ponad setką kierowców o ich głośnych motocyklach, ale nie ma oficjalnych danych dotyczących liczby wydanych kar.
Stolica Francji rozpoczęła ofensywę przeciwko  hałaśliwym pojazdom, w szczególności motocyklom- niedawno zainstalowano tam również  zaawansowane kamery akustyczne. Zestaw mikrofonów został zaprojektowany do wykrywania hałaśliwego motocykla lub innych przejeżdżających pojazdów – uruchamia kamerę, która rejestruje tablicę rejestracyjną i wydaje mandat.

To już nikt nie łapie bandytów i złodziei ?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl