Zakaz dodatkowego oświetlenia na kaskach i ubraniu.

- MotoRmania

Rząd holenderski ogłosił zakaz umieszczania dodatkowych oświetleń na odzieży lub kasku motocyklowym. Wkrótce wchodzi w życie.

header_light_110320-1

Holenderska minister Infrastruktury i Gospodarki Wodnej Cora van Nieuwenhuizen wyjaśnia decyzję w ten sposób : „Coraz więcej motocyklistów umieszcza dodatkowe oświetlenie na odzieży lub kasku. Powoduje to dezorientację w ruchu ulicznym  i prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego zabraniamy używania innego oświetlenia niż to istniejące. ”

Nie wszystkim holendrom się to podoba.  Arjan Everink, szef ruchu i szkolenia w holenderskim stowarzyszeniu motocyklistów KNMV mówi: „KNMV jest zdania, że ​​jako motocyklista powinieneś zrobić wszystko, aby zwiększyć swoją widoczność w ruchu drogowym”. Arjan kontynuuje: „Na podstawie badań wiadomo, że motocykliści często są nie zauważani, lub zauważani zbyt późno przez innych użytkowników dróg – to dlatego powstają niebezpieczne sytuacje. Dodatkowe oświetlenie odzieży lub kasku może tylko zwiększyć naszą widoczność. ”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl