Zakaz dodatkowego oświetlenia na kaskach i ubraniu.
MotoRmania
20 marca 2020

Rząd holenderski ogłosił zakaz umieszczania dodatkowych oświetleń na odzieży lub kasku motocyklowym. Wkrótce wchodzi w życie.

Holenderska minister Infrastruktury i Gospodarki Wodnej Cora van Nieuwenhuizen wyjaśnia decyzję w ten sposób : „Coraz więcej motocyklistów umieszcza dodatkowe oświetlenie na odzieży lub kasku. Powoduje to dezorientację w ruchu ulicznym  i prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego zabraniamy używania innego oświetlenia niż to istniejące. ”

Nie wszystkim holendrom się to podoba.  Arjan Everink, szef ruchu i szkolenia w holenderskim stowarzyszeniu motocyklistów KNMV mówi: „KNMV jest zdania, że ​​jako motocyklista powinieneś zrobić wszystko, aby zwiększyć swoją widoczność w ruchu drogowym”. Arjan kontynuuje: „Na podstawie badań wiadomo, że motocykliści często są nie zauważani, lub zauważani zbyt późno przez innych użytkowników dróg – to dlatego powstają niebezpieczne sytuacje. Dodatkowe oświetlenie odzieży lub kasku może tylko zwiększyć naszą widoczność. ”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły