Dlaczego „nasze” dzieciaki wylądują w MotoGP? Robią to co Marquez i Espargaro..

- MotoRmania

Polska potrafi skracać dystans dzielący ją od czołówki w wielu dziedzinach bardzo skutecznie- tak się dzieje w tej chwili na polu wyścigów motocyklowych.

Mamy Mistrza Świata w żużlu, mamy Błażusiaka i mamy światową czołówkę stuntową. Polski motocyklista ma powody do dumy i może siąść z podniesioną głową obok każdego Włocha czy Hiszpana ( byle nie teraz, i nie za blisko :):). Brakuje nam sukcesów na asfalcie, ale to się już za kilka lat zmieni. Dlaczego? Ponieważ ambitni rodzice, ambitni organizatorzy ( Pit Bike Cup) organizują dzisiaj możliwości treningowe jakich nie realizuje się w wielu dużo bardziej motocyklowo rozwiniętych krajach.  Zaangażowanie rodziców jest gigantyczne i mądre – szukają wiedzy, informacji i kopiują hiszpański styl treningów. Piotrek Biesiekirski przetrze szlaki w mistrzostwach świata Moto2. Milan i Oleg Pawelec, wraz z wychowankiem Motormania KidzGP  Mateuszem Pasiukiem mają wystartować w pełnym cyklu hiszpańskiego Talent Cupu.  Zespół Motormania KidzGP ( Jeremiasz Wojciechowski, Dawid Nowak, Igor Teske, Max Palmowski i Zuzia) oprócz polskich rozgrywek również będzie się ścigać w Hiszpanii. Ale to dopiero forpoczta – za ich przykładem pójdzie wiele innych dzieciaków. To tylko torowanie dróg, ustanawianie nowych standardów uczenia się i robienia postępów. Tak wyglądali 19 lat temu jedni z najszybszych zawodników globu i już po kilku latach trafiali do prestiżowych serii. Zobaczcie te urywki – nasze dzieciaki robią dzisiaj to samo.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl