„Zabójstwo w zamiarze ewentualnym” – konsekwencja przekroczenia prędkości. Krystiana O. usłyszał zarzuty.

- MotoRmania

Prokuratura właśnie zmieniła zarzuty dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszego w Warszawie.

Ten przykład może być dla nas motocyklistów bardzo ważną motywacją do zachowania odpowiedniej prędkości. Prawda jest taka, że w obszarze miejskim bardzo często przekraczamy dozwoloną prędkość. Rozpędzenie się do ponad 100km/h od świateł do świateł trwa kilka sekund. Niestety konsekwencje mogą być tragiczne. Przykład Krystiana O., który potrącił samochodem pieszego w ubiegłym roku w Warszawie pokazuje, że za kratkami możemy spędzić całe życie.

O zmianie zarzutów poinformowała „Gazeta Stołeczna”.  Krystian O., zdaniem biegłych, w miejscu, gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość 50 km/h, miał na liczniku 136 km/h. „Biorąc pod uwagę, że Krystian O. przekroczył blisko trzykrotnie dopuszczalną prędkość podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, prokurator uznał, że podejrzany przewidywał możliwość zabicia człowieka i godził się na popełnienie takiego czynu. W takiej sytuacji zachowanie podejrzanego należało zakwalifikować z art. 148 § 1 Kodeksu karnego” – mówi „Wyborczej” prokurator Mirosława Chyr, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.  

Co to oznacza? Krystian O. będzie więc odpowiadał przed sądem za „zabójstwo w zamiarze ewentualnym”, za co grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Nie warto ryzykować w mieście – mamy już wystarczająco dużo małych torów, gdzie za niewielkie pieniądze można poćwiczyć i jechać szybko. Są duże tory, gdzie możecie naprawdę odkręcić do końca. Zwolnijcie w mieście- utrata prawka na kilka miesięcy to nic w porównaniu z naprawdę czarnym scenariuszem. Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś z nosem w telefonie wejdzie wam pod koła.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl