Yamaha R3 Blu Cru ponownie w 2023 roku.

- Damian Meisel

Rozgrywany od 2021 roku puchar Yamaha R3 Blu Cru, wystartuje z kolejną edycją w 2023 roku. Dla zawodników przygotowano 30 miejsc startowych. Rywalizacja będzie się toczyć na 6 europejskich torach. Podczas każdej z rund od będą się po 2 wyścigi.

Yamaha R3 Blu Cru to puchar skierowany do młodych adeptów wyścigów motocyklowych, którzy już teraz mają aspiracje by zostać przyszłymi mistrzami świata. Jak sama nazwa wskazuje, rywalizacja toczy się na motocyklach Yamaha YZF-R3. Każdy z zawodników otrzymuje identyczny motocykl, według specyfikacji producenta. Nie ma możliwości przeprowadzania jakichkolwiek zmian we własnym zakresie. Ten zabieg powoduje wyrównanie szans od strony technicznej, dla wszystkich zawodników. O zwycięstwie, więc decydować będzie przygotowanie samego kierowcy.

Jest o co walczyć. Dla lidera klasyfikacji generalnej otworzy się furtka do Mistrzostw Świata WorldSSP300. Tam dostanie szansę startu w team’ie fabrycznym Yamahy w sezonie 2024, od którego otrzyma pełne wsparcie.

Pucharem warto również zainteresować się z innego powodu. Startuje w nim dwóch naszych rodaków. Od 2021 roku Dawid Nowak oraz Jurand Kuśmierczyk, który dołączył rok później. Oboje z niemałymi sukcesami, wliczając w to podium.

Jeśli jesteś w wieku 14-20 lat i dysponujesz odpowiednim budżetem, może to właśnie na Ciebie czeka jedno z miejsc w pucharze Yamaha R3 Blu Cru. Zapisy w linku poniżej:

https://www.yamaha-racing.com/r3-championship/register/

Na koniec zapraszam do obejrzenia relacji z jednej z rund R3 Blu Cru, którą odwiedziłem w 2021 roku. W filmie również wywiad z Dawidem Nowakiem, który wówczas debiutował w pucharze.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl