Yamahą R1 na Biegun Północny. Jest fantazja ?

- MotoRmania

Holender Sjaak Lucassen przejechał już niemalże cały świat, początkowo na Firebladzie, a potem Yamahą R1  – stwierdził jednak, że na Biegunie go jeszcze nie było, i trzeba to zmienić.

North Pole Yamaha R1 01

Takie rzeczy się dzieją jeżeli jesteś skrajnie uzależniony od podróżowania na sportowym motocyklu. Na filmie zobaczycie z kim macie do czynienia i trudno nie podziwiać tego pozytywnego szaleństwa. Człowiek, który był już niemalże wszędzie tym razem postanowił zabrać R1 na Biegun Północny. Maszyna oczywiście musiała być drastycznie zmodyfikowana, w rzeczywistości została tylko rama i silnik. Zbudowano nowy, szerszy wahacz, półki, zmodyfikowano zawieszenie. Opony szerokie jak walec mają zapobiegać zapadnięciu się w śniegu. Tylna opona ma 60 cm średnicy, a przód 40 cm.
Lucassen planuje holować specjalnie zbudowaną przyczepę  ( musi mieć tam nie tylko wyżywienie, ale także paliwo), którą będzie można zamienić w sanie, gdy zniknie droga i zaczynie się śnieg. Przy ekstremalnie niskich temperaturach normalny olej silnikowy zamienia w rodzaj żelu – aby zapobiec wewnętrznemu uszkodzeniu silnika, Putoline opracowała olej silnikowy, który pozostaje płynny nawet przy temperaturze -50 ° C!
W sumie podróż odbędzie się na dystansie 4400 km  z czego co najmniej 1600 km to jazda po zamarzniętym oceanie. Zobaczcie ten materiał.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl