Włosi otwierają granice. Można planować wakacyjny wypad.
MotoRmania
18 maja 2020

Nie sądzimy, aby turyści rzucili się w tym roku na takie kierunki jak Włochy, czy ( niestety dla nas) Hiszpania, ale może zachęcą ich specjalne warunki cenowe?

Polscy motocykliści uwielbiają wypady do Włoch, a Hiszpania powoli stawała się ich drugim domem. Być może niskie ceny hoteli czy przelotów zachęcą część z nas do odwiedzenia tych krajów również w tym roku. Tym bardziej, że do Włoch wjedziemy bez obowiązku kwarantanny znacznie wcześniej niż do Polski.

Jak donosi „La Repubblica”, odpowiednie rozporządzenie, nad którym pracują ministrowie do spraw europejskich Vincenzo Amendola, kultury i turystyki Dario Franceschini oraz spraw zagranicznych Luigi Di Maio, ma być gotowe już w sobotę.

Luzowanie przepisów zakłada, że od 3 czerwca przyjezdni z Unii Europejskiej, ale także ze Szwajcarii czy Monaco, wjadą do Włoch bez obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny. W ten sposób włoski rząd przygotowuje się do lata, które tradycyjnie jest czasem żniw dla włoskiej branży turystycznej.

Hiszpania prawdopodobnie otworzy granice dla turystów od lipca.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły