Włosi otwierają granice. Można planować wakacyjny wypad.

- MotoRmania

Nie sądzimy, aby turyści rzucili się w tym roku na takie kierunki jak Włochy, czy ( niestety dla nas) Hiszpania, ale może zachęcą ich specjalne warunki cenowe?

Polscy motocykliści uwielbiają wypady do Włoch, a Hiszpania powoli stawała się ich drugim domem. Być może niskie ceny hoteli czy przelotów zachęcą część z nas do odwiedzenia tych krajów również w tym roku. Tym bardziej, że do Włoch wjedziemy bez obowiązku kwarantanny znacznie wcześniej niż do Polski.

Jak donosi „La Repubblica”, odpowiednie rozporządzenie, nad którym pracują ministrowie do spraw europejskich Vincenzo Amendola, kultury i turystyki Dario Franceschini oraz spraw zagranicznych Luigi Di Maio, ma być gotowe już w sobotę.

Luzowanie przepisów zakłada, że od 3 czerwca przyjezdni z Unii Europejskiej, ale także ze Szwajcarii czy Monaco, wjadą do Włoch bez obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny. W ten sposób włoski rząd przygotowuje się do lata, które tradycyjnie jest czasem żniw dla włoskiej branży turystycznej.

Hiszpania prawdopodobnie otworzy granice dla turystów od lipca.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl