WAŻNE: Tyrol banuje motocykle od 10.06.! Szokująca dyskryminacja.
MotoRmania
31 maja 2020

Od 10 czerwca nie wjedziesz do „austriackiego” Tyrolu Multistradą, czy S1000RR ponieważ są „za głośne”.. Wjedziesz natomiast dużo głośniejszym samochodem.

Otaczająca nas rzeczywistość zaczyna się bardzo niekorzystnie zmieniać. Podczas gdy w Niemczech wciąż dyskutuje się o zakazach jazdy z powodu zbyt głośnych motocykli, Austria pokazuje pazury i blokuje tyrolskie trasy dla maszyn, które w homologacji przekraczają głośność 95dB. Zmiana prawa wejdzie w życie 10 czerwca.
Na razie zakazy obowiązują na niektórych trasach (patrz mapa) od środy, 10 czerwca do 31 października 2020 r.

W praktyce oznacza to, że właściciele takich maszyn jak H-D Dyna Street Bob (97 dB), BMW S 1000 RR (98 ) czy Ducati Multistrada 1260 (102 dB) po wjeździe na zakazany teren dostaną mandat 220 euro i zostaną zawróceni. Zakaz dotyczy wszystkich motocyklistów, zarówno turystów jak i Austriaków. Ciekawostka: TYLKO MOTOCYKLISTÓW. Samochody i ciężarówki mogą nadal głośno huczeć w Tyrolu.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły