UK: zakaz sprzedaży pojazdów spalinowych od 2035. NIE DOTYCZY MOTOCYKLI!

- MotoRmania

Wielka Brytania wprowadzi zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi i napędami hybrydowymi od 2035 roku – Departament Transportu potwierdził, że ZAKAZ NIE OBEJMUJE MOTOCYKLI.

Oznacza to, że nowe przepisy zostaną wprowadzone wcześniej niż zakładano. ale tygodnik „MCN” potwierdził, że motocykliści będą potraktowani ulgowo – prawdopodobnie będą mieć jeszcze pięć kolejnych lat ( do 2040).  Londyn ogłosił decyzję przy okazji podawania szczegółów dotyczących konferencji klimatycznej ONZ COP26, która zaplanowana jest na listopad w Glasgow. Dwutygodniowe wydarzenie ma pomóc w wypracowaniu strategii walki z globalnym ociepleniem.

„Musimy poradzić sobie z emisjami CO2 i dlatego Wielka Brytania wzywa do osiągnięcia poziomu zerowych emisji netto tak szybko jak się da (…). Wiemy, że jako kraj, społeczeństwo, planeta i gatunek musimy działać – zaznaczył we wtorek premier Boris Johnson.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl