Taddy Błażusiak walczy o swoje szóste mistrzostwo Ameryki w AMA EnduroCross

- MotoRmania

Już 7 października rusza nowy sezon halowych Mistrzostw Ameryki! Na listach startowych cyklu zobaczymy w tym roku wyjątkowo mocną, międzynarodową obsadę – w tym jednego z najbardziej utytułowanych sportowców w historii tej dyscypliny – sześciokrotnego Mistrza Świata SuperEnduro oraz pięciokrotnego Mistrza Ameryki AMA EnduroCross – Tadeusza Błażusiaka.

AMA EnduroCross to seria zawodów motocyklowych rozgrywanych w amerykańskich stadionach oraz arenach, będąca odpowiednikiem dobrze znanych polskim kibicom Mistrzostw Świata SuperEnduro.Oba te cykle łączą ze sobą elementy motocrossu oraz enduro, a wybudowane z ziemi tory najeżone są karkołomnymi przeszkodami, widowiskowymi skokami, ogromnymi głazami jak również oponami czy też wielkimi balami drewna.

Zawodnicy specjalizujący się w SuperEnduro coraz chętniej biorą udział właśnie w Mistrzostwach Ameryki, w ramach swoich przygotowań do rozpoczynających się jedynie kilka tygodni później halowych, motocyklowych Mistrzostw Świata.

Nowy sezon zmagań w USA wystartuje już 7 października w Everett (Waszyngton). Harmonogram cyklu zapowiada się wyjątkowo intensywnie – w ciągu półtorej miesiąca rozegranych łącznie sześć rund, z finałowym przystankiem w Reno, w stanie Nevada. 

Harmonogram Mistrzostw Ameryki AMA EnduroCross 2023:

  • 7 października – Everett, Waszyngton
  • 21 października – Prescott Valley, Arizona
  • 27 października – Idaho Falls, Idaho
  • 28 października – Idaho Falls, Idaho
  • 11 listopada – Redmond, Oregon
  • 18 listopada – Reno, Nevada

Na bramkach startowych tegorocznego cyklu zobaczymy wielu znakomitych zawodników – w tym broniącego Mistrzowskiego tytułu – Jonny Walker’a oraz walczącego o swoje szóste w karierze trofeum – Tadeusza Błażusiaka. Warto wspomnieć, że na listach startowych pojawi się również parę nowych, europejskich nazwisk – swój udział w Mistrzostwach potwierdzili już Tim Apollo oraz Norbert Zigsowic.

Na blisko dwa tygodnie przed startem postanowiliśmy zadać kilka pytań aktualnemu Mistrzowi Ameryki – Jonny Walker:

– Co sądzisz o serii AMA EnduroCross, czym różni się ona od Mistrzostw Świata SuperEnduro?

Cieszę się, że mam możliwość ścigania się zarówno w SuperEnduro, jak i w EnduroCrossie, ponieważ nigdy wcześniej nie mogłem tego robić. Europejskie tory SuperEnduro są bardziej techniczne niż te w Ameryce, podczas gdy tamtejsze są znacznie szybsze i bardziej płynne.

– Czy treningi do EnduroCross’u różnią się od przygotowań do SuperEnduro?

Trening jest prawie taki sam, po prostu staram się jeździć trochę więcej motocrossu, gdy jestem w Ameryce, aby pracować nad szybkością i trochę więcej trialu, gdy trenuję do SuperEnduro.

– Czy na arenach za oceanem można zobaczyć tyle kibiców co w Krakowie? 😊

Polska ma największą arenę i najlepszych fanów. Uwielbiam się tam ścigać, ponieważ zawsze panuje tam świetna atmosfera!

Trzy tygodnie po finałowej rundzie Mistrzostw Ameryki zawodnicy spotkają się ponownie podczas rywalizacji w Mistrzostwach Świata FIM SuperEnduro. Trzymamy mocno kciuki za Taddiego i liczymy, że na krakowskim przystanku SuperEnduro, który zostanie rozegrany 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków, pojawi się znów w znakomitej formie i z kolejnym tytułem Mistrza Ameryki na swoim koncie.

Bilety na Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro:

Eventim.pl: https://bit.ly/se_eventim

E-bilet.pl: https://bit.ly/se_ebilet

Więcej informacji: https://www.super-enduro.com.pl/krakow/

Organizator: Agencja Sport UP

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl