Milan Pawelec zdominował debiut w mistrzostwach Niemiec

- MotoRmania

Zaledwie 16-letni Milan Pawelec zdominował rywalizację w ostatniej rundzie międzynarodowych mistrzostw Niemiec klasy Pro Superstock 1000. W swoim debiucie w serii IDM motocyklista z Nowego Tomyśla wygrał zarówno kwalifikacje, jak i oba wyścigi na nowym dla siebie, trudnym torze Hockenheim.

Podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport, który niedawno wygrał europejskie zawody Alpe Adria, debiutując w mistrzostwach Niemiec był najszybszy we wszystkich sesjach treningowych i obu kwalifikacjach.

Dosiadając nowego modelu BMW M 1000 RR zawodnik z Nowego Tomyśla dystansował rywali o ponad sekundę na okrążeniu, a następnie wygrał oba wyścigi prowadząc od startu do mety i wzbudzając nie lada sensację w padoku serii uważanej za jedne z najmocniejszych mistrzostw krajowych na świecie. Jedynym z ponad trzydziestu zawodników, który był w stanie dotrzymać kroku Milanowi, był jego starszy brat i zespołowy kolega, 18-letni Oleg, który kwalifikacje i pierwszy wyścig zakończył na drugiej pozycji, ale z drugiego odpadł przedwcześnie po wywrotce w trzecim zakręcie. 

„To był dla nas bardzo udanyweekend – mówi Milan Pawelec. – Zespół BMW Sikora M Motorsport wykonał fenomenalną pracę i kapitalnie przygotował motocykl, dzięki czemu na nowym dla mnie torze mogłem od pierwszych okrążeń narzucić bardzo dobre tempo. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu w mistrzostwach Niemiec, choć warunki nie były łatwe, bo zmienna pogoda utrudniała nieco jazdę podczas treningów. Pierwszy start w mistrzostwach Niemiec był dla nas wspaniałym zakończeniem mojego debiutanckiego sezonu za sterami rewelacyjnego modelu BMW M 1000 RR, ale to jeszcze nie koniec wyzwań na ten rok”. 

„Milan zrobił w ten weekend ogromne wrażenie na wszystkich, którzy doskonale wiedzą, jak wysoki poziom prezentują mistrzostwa Niemiec IDM – mówi szef zespołu i manager braci Pawelec, Ireneusz Sikora. – Jego tempo i czasy okrążeń w debiucie w klasie Superstock plasowałyby go w ścisłej czołówce najwyższej kategorii Superbike, ale w tej Milan nie mógł wystartować z uwagi na minimalny limit wiekowy wynoszący 17 lat. Po wyścigach na torze Hockenheim nikt nie ma wątpliwości, jak ogromny potencjał prezentuje nasz zawodnik w połączeniu z nowym modelem BMW M 1000 RR. Chcemy jednak trzymać stopy twardo na ziemi i nadal konsekwentnie realizować nasz wspólny plan. Jednocześnie, mimo pechowego drugiego wyścigu, z bardzo dobrej strony w Niemczech pokazał się także Oleg, który również idzie bardzo dobrą drogą”. 

Więcej informacji o zespole BMW Sikora M Motorsport na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwsikorammotorsport . 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl