Zapowiedź wystawy INTERMOT 2016: come together, ride now!

- MotoRmania

Wszystkie światła są już zielone dla wiodącej wystawy motocykli i skuterów!

informacja prasowa

Już we wtorek znowu nastąpi ten czas: międzynarodowy przemysł motocyklowy oraz fani motocykli z całego świata spotkają się w niemieckiej Kolonii na INTERMOT 2016, pod hasłem „come together, ride now!”. Na szczycie listy najważniejszych wydarzeń jest wiele światowych premier od producentów motocykli, skuterów, e-skuterów i e-rowerów, co zapowiada pełną moc wrażeń i nowości. Zaraz za premierami znajdują się nowe produkty od łącznej liczby 1127 dostawców z 41 krajów całego świata, którzy również prezentują się na międzynarodowych, specjalistycznych targach oraz na scenie jednośladów. Niecodzienny harmonogram wydarzeń na INTERMOT to również coś, co zasługuje uwagę, dzięki spektakularnym pokazom stuntu oraz akcjami dla dużych i małych. Podstawowe wymogi dla niezapomnianej imprezy są optymalne: będą tu najważniejsi gracze z przemysłu motocyklowego, z szerokim zakresem oferty od motocykli, skuterów, e-rowerów, silników spalinowych i elektrycznych, przez przyczepy i wózki boczne, do części i akcesoriów dla zmotoryzowanych jednośladów. „INTERMOT Customized”, czyli sektor skupiający się na scenie modyfikacji, odbędzie się po raz pierwszy.

Każdy, kto jest kimś w świecie zmotoryzowanych jednośladów, jest reprezentowany pokaźnym stoiskiem na Intermot 2016. Odwiedzający mogą oczekiwać wyszukanych prezentacji takich marek, jak BMW, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Horex, Kawasaki, KTM, Kymco, Piaggio Group, Polaris, Suzuki, Triumph oraz Yamaha. Ponadto Daytona, Held, Rev’it, iXS oraz Rukka znajdą się wśród producentów prezentujących swoją najnowszą odzież. Innowacje w segmencie części i akcesoriów zaprezentują Paaschburg & Wunderlich, Johannes J. Matthies, Parts Europe, Touratech oraz SW-Motech. Swoje powroty lub pierwsze wizyty na wystawie zaliczą Detlev Louis oraz Alpinestars.

INTERMOT_2016_Anzeige_Allgemein_Motor_Media_Spzoo_210x298mm_PL (Kopiowanie)

W porównaniu do poprzedniej wystawy w 2014 roku (Intermot ma miejsce co dwa lata), tegoroczna edycja to o 17% większa liczba wystawców – 1127 firm. Intermot to wystawa międzynarodowa: aż 69% wystawców pochodzi spoza Niemiec, z 41 krajów, a najsilniejsze reprezentacje mają Wielka Brytania, Pakistan, Holandia, USA oraz Chiny i Tajwan. Intermot 2016 zajmie hale 5-10 na terenie centrum wystawienniczego w Kolonii o łącznej powierzchni 129000 metrów kwadratowych. Główni producenci motocyklowi rozdzieleni zostali na wszystkie 5 hal, aby zapewnić odpowiedni przepływ odwiedzających. Najmłodsza generacja również znajdzie coś dla siebie, w hali 5.2: ponad 3500 m2 zabaw dla dzieci.

Na terenie „INTERMOTcustomized” odbędzie się coś w rodzaju „wystawy w wystawie”. Znajdą się tu wszelakie modyfikowane motocykle, od sceny V2, przez cafe racery oraz nowoczesne konstrukcje. Wystawiają się tutaj zaróno duże marki, jak chociażby BMW, czy mniejsi wykonawcy motocykli modyfikowanych. Odbędą się tutaj specjalne pokazy, konkursy oraz wyścigi, a wszystko jest zorganizowane we współpracy z takimi markami, jak Glemseck 101, czy AMD Championship of Custom Bike Building. Będzie też strefa warsztatowa, gdzie profesjonaliści na żywą będą pracowali nad swoimi projektami. Nie zabraknie Barber Shopu, czy studia tatuaży.

targi intermot kolonia (7)

„Intermot e-motion” również otrzyma format wystawy-w-wystawie, skupiając się na wszystkim, co dotyczy elektromobilności na dwóch kołach. Znajdą się tutaj różnego rodzaju e-pojazdy oraz akcesoria. Nie zabraknie także sektora turystyki w wydaniu elektrycznym.

„Area 4” to miejsce, gdzie znajdą się wszystkie quady i pojazdy typu ATV czy side-by-side. Zostaną one podzielone na cztery strefy tematyczne: sportowe, offroadowe, użytkowe oraz customowe.

targi intermot kolonia (5)

Nowością jest także „Boulevard of Touring”. Tutaj znajdą się motocykle turystyczne, do których będzie można się przysiąść. Program wydarzeń obejmuje warsztaty fotograficzne i GPS, różne warianty ekscytujących pokazów zdjęciowych oraz rozmowy, opowieści i porady od podróżników. W Centrum Turystyki każdy zasięgnie rad od operatorów podróżniczych oraz znajdzie inspiracje na nowe podróże.

Cały teren poza halami na otwartym powietrzu, 70 000 m² również wykorzystywany jest przez wystawę Intermot. To właśnie tam – oraz w wyznaczonych miejscach w halach – odwiedzający będą mogli przetestować nowe modele na różnorodnych trasach testowych oraz oglądać wyścigi i profesjonalne pokazy kaskaderów.

targi intermot kolonia (1)

Wystawa Intermot w Kolonii otwarta będzie codziennie od 5. do 9. października 2016, od 9:00 do 18:00, a w piątek 7. października od 9:00 do 20:00 z darmowym wejściem od 18:00. 4. października przeznaczony jest dla przedstawicieli mediów, a 5. października dla specjalistów z branży oraz gości ze specjalnymi zaproszeniami. Ceny biletów oraz sposób zakupu można znaleźć na stronie organizatora.

Na wystawę Intermot MotoRmania miała dla Was 30 wejściówek.

targi intermot kolonia (4)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl