Yamaha R6 i shimmy przy 230 km/h – nic miłego!

- Piotr Jędrzejak

Drgania kierownicy to nic przyjemnego… Posiadacz tej R6 przekonał się o tym przy prędkości około 230 km/h! Podobno kolana bolały dość mocno i dość długo.

R6 dostała kilka ciekawych modyfikacji – wyścigowy wydech Akrapovic, Power Commander, wyścigowy filtr powietrza, usunięcie systemu cyrkulacji dodatkowego powietrza w celu dopalania mieszanki oraz sporo dodatków estetycznych. Niestety, wśród tuningu zabrakło amortyzatora skrętu. Efekt braku tego elementu widać na filmie. Podobno stało się to już trzeci raz na nowych oponach – zgadujemy, że nierówna droga też nie pomagała.

Wiecie jak zapobiec shimmy? Prawa fizyki sugerują, że trzeba zmienić prędkość (przyspieszyć) i rozluźnić uchwyt kierownicy – tak też zrobił gość na filmie i się udało. Nikt jednak nie mówi, że jest to łatwe…

Przemysław B., dzięki za podesłanie linka!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl