Yamaha R6 i shimmy przy 230 km/h – nic miłego!
Piotr Jędrzejak
9 sierpnia 2013

Drgania kierownicy to nic przyjemnego… Posiadacz tej R6 przekonał się o tym przy prędkości około 230 km/h! Podobno kolana bolały dość mocno i dość długo.

R6 dostała kilka ciekawych modyfikacji – wyścigowy wydech Akrapovic, Power Commander, wyścigowy filtr powietrza, usunięcie systemu cyrkulacji dodatkowego powietrza w celu dopalania mieszanki oraz sporo dodatków estetycznych. Niestety, wśród tuningu zabrakło amortyzatora skrętu. Efekt braku tego elementu widać na filmie. Podobno stało się to już trzeci raz na nowych oponach – zgadujemy, że nierówna droga też nie pomagała.

Wiecie jak zapobiec shimmy? Prawa fizyki sugerują, że trzeba zmienić prędkość (przyspieszyć) i rozluźnić uchwyt kierownicy – tak też zrobił gość na filmie i się udało. Nikt jednak nie mówi, że jest to łatwe…

Przemysław B., dzięki za podesłanie linka!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły