Wheelie, potężne shimmy i gleba przy ok. 110 km/h

- Piotr Jędrzejak

Jeżdżenie na kole jest fajne, dopóki wszystko wychodzi jak trzeba…

Niestety tym razem nie wyszło tak jak trzeba. Wyraźnie widać, że gość na CRF450X Supermoto nie gumuje po raz pierwszy w życiu. Trzeba mu przyznać, że wheelie było ładne, a do tego jeszcze udało mu się wejść w zakręt. Niestety właśnie to go zgubiło. Jak już wiemy z kilku przykładów (na przykład tutaj lub tutaj), lądowanie na lekko skręconym kole może skończyć się bardzo niebezpiecznym shimmy…

Autor klipu twierdzi, że prędkość przy wypadku wynosiła około 110 km/h i jest to całkiem realne. A wiecie, jaki był efekt tej potężnej gleby? Motocyklista się podniósł, naprostował kierownicę i wszyscy razem przejechali kolejne 130 kilometrów. Supermociaki są jednak niezniszczalne!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl