USA: pickup wjechał w podróżującą grupę, 7 motocyklistów nie żyje

- Piotr Jędrzejak

W miniony piątek 21 czerwca, na trasie Route 2, na północ od Mount Washington w stanie New Hampshire, USA, doszło do ogromnego, dramatycznego w skutkach wypadku.

Motocykliści z klubu Jarheads MC, weterani U.S. Marine Corps, zorganizowali grupowe spotkanie po latach. Jechali w kilka motocykli drogą jednopasmową. Tą samą drogą, z naprzeciwka nadjeżdżał pickup Dodge 2500 z przyczepą-lawetą. Z nieustalonych przyczyn kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w grupę motocyklistów.

Karambol new hampshire (3)

Według relacji świadków, miejsce wypadku wyglądało jak piekło. Pickup zatrzymał się na poboczu i stanął w płomieniach. Wszędzie na jezdni oraz na poboczu leżały motocykle, części motocyklowe, a niestety także ludzie. Pomimo natychmiastowej pomocy osób postronnych, w wypadku zginęło 7 motocyklistów.

Michael Ferazzi, 62, z Contoocook, New Hampshire
Albert Mazza, 59, z Lee, New Hampshire
Desma Oakes, 42, z Concord, New Hampshire
Aaron Perry, 45, z Farmington, New Hampshire
Daniel Pereira, 58, z Riverside, Rhode Island
Joanne and Edward Corr, oboje 58, z Lakeville, Massachusetts

Pięcioro z nich było członkami klubu, pozostała dwójka wspierała klub. Poza nimi 3 motocyklistów zostało przetransportowanych do szpitali. 2 zwolniono do domów, 1 pozostał w szpitalu w stanie stabilnym, niezagrażającym życiu. Klub Jarheads MC organizuje zrzutkę społeczną na wsparcie rodzin zmarłych.

Karambol new hampshire (2)

Kierowca pickupa zidentyfikowany został jako 23-letni Volodoymyr Zhukovskyy, pracujący w firmie transportowej. Nie wymagał hospitalizacji. Władze nie ujawniły jeszcze, czy był trzeźwy. Volodoymyr nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Władze New Hampshire uważają, że to jedna z najgorszych tragedii w całym stanie. Droga została zamknięta na 12 godzin, na miejscu wypadku pracowały służby, a do śledztwa dołączyła też Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

AKTUALIZACJA:

Dnia 24 czerwca, około 8:00 rano lokalnego czasu, Volodoymyr Zhukovskyy został aresztowany dwa stany dalej, na terenie Massachusetts. Wiszą nad nim zarzut ucieczki przed organami ścigania oraz siedem zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, czy kierowca pickupa zostanie poddany ekstradycji do stanu New Hampshire.

Karambol new hampshire (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl