Szybki pojedynek na Nurburgringu: Ducati Panigale V4 kontra BMW M3

- Piotr Jędrzejak

Ponad 70 zakrętów, blisko 21 kilometrów, nie do końca równy asfalt, przerażająca bliskość barierek. Tak wygląda Północna Pętla toru Nurburgring, nie bez powodu nazywana „Zielonym Piekłem”.

Każdy może tam wjechać – jeżeli akurat tor nie jest zarezerwowany, funkcjonuje jako droga publiczna z opłatą, ale bez ograniczenia prędkości. Na torze spotkać można samochody testowe od producentów, czy tak zwane ring taxi. Czyli szybkie przejażdżki z profesjonalistami w szybkich samochodach.

Tym razem bardzo szybki motocyklista trafił na ring taxi z firmy Apex. To BMW M3 ma opinię bardzo szybkiego. Dysponuje mocą 500 KM, prędkość maksymalna to 310 km/h, waga wynosi 1525 kg, a hamulce i zawieszenie to systemy wyścigowe. Za kierownicą siedzi człowiek doskonale znający możliwości samochodu oraz charakter toru.

Czy kierowca w BMW M3 zdoła odeprzeć ataki bardzo szybkiego Ducati Panigale V4? (P.S.: Prędkościomierz Ducati jest w milach.)

Pojedynek odbywał się nawet przy prędkościach 290 km/h. W połowie okrążenia (ok. 5:45 na filmie) Ducati wyszło na prowadzenie. Zwróćcie uwagę, że wtedy motocyklista musiał mrugać długimi i sygnalizować kierunkowskazami, że będzie wyprzedzał – a to nawet w złożeniu przy 215 km/h (ok. 6:10 na filmie). Zauważcie też, jak dobrze motocyklista wybiera trajektorię przejazdu oraz z jaką płynnością operuje maszyną. Przy okazji nie podejmuje nadmiernego ryzyka przy wyprzedzaniu. Aha, Ducati jechało w trybie „street”. Szacun!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl