Policja drzwiami zatrzymuje motocyklistę – wywołuje zamieszki we Francji!

- MotoRmania

Policjant w nieoznakowanym radiowozie otwiera drzwi, aby zatrzymać motocyklistę, który w efekcie trafia do szpitala na operację. Ten czyn wywołał zamieszki.

Jak informuje PAP do demonstracji i starć z policją doszło w podparyskiej miejscowości Villeneuve-la-Garenne po wypadku, w którym poważnie ranny został motocyklista. Do zderzenia doszło z winy kierującego nieoznakowanym samochodem policyjnym.

W Villeneuve-la-Garenne rozmieszczono siły policyjne, które użyły gazu łzawiącego wobec demonstrantów podpalających na ulicach samochody i meble. Zamieszki to reakcja na wypadek 30-letniego motocyklisty, który został poważnie ranny w nogę w sobotę wieczorem po uderzeniu w otwarte drzwi nieoznakowanego samochodu policyjnego. Trwa śledztwo w sprawie okoliczności zdarzenia. Policja twierdzi, że patrol w Villeneuve-la-Garenne chciał zatrzymać motocyklistę, który jechał z dużą prędkością i bez kasku. Mieszkańcy utrzymują natomiast, że policja celowo otworzyła drzwi samochodu, aby w ten sposób zatrzymać mężczyznę.

Motocyklista, który został zoperowany, zamierza złożyć skargę na policję – informuje agencja AFP, która powołuje się na rodzinę poszkodowanego i jego prawnika.

Do incydentów doszło również w innej podparyskiej miejscowości Aulnay-sous-Bois, gdzie podpalono pojemniki na śmieci. W ostatnim tygodniu do starć między policją a mieszkańcami dochodziło również w wielu innych miejscach, w tym w Hawrze, Evreux, Bordeaux, Villiers-sur-Marne, Mantes-la-Jolie, Chanteloup-les-Vignes, La Courneuve, Trappes i Grigny.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl