Podwórkowy crash test kasków: markowy vs chiński!

- Piotr Jędrzejak

Dwa kaski, silny mechanik i duży, ciężki, stalowy pręt.

Nie znajdziecie tutaj norm, ani certyfikatów. Zabrakło też skomplikowanych maszyn działających z idealną precyzją. Na koniec nie przeczytacie też naukowego porównania zniszczeń oraz wpływu, jaki mogą one mieć na zdrowie użytkownika.

Za to jest dwóch kolegów z Rosji. Jeden nagrywa telefonem, a drugi wymachuje ciężkim, stalowym prętem. Zasady są proste. Najpierw kask otrzymuje potężne uderzenie od tyłu, a później, gdy już leży na ziemi, dostaje strzała od góry. W pojedynku udział bierze jakiś prosty, stary, ale za to markowy kask Yamaha oraz coś, co chłopaki nazwali „kitajski szlem”….

(Kliknij aby odtworzyć…)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl