Pikes Peak na Supermoto – video z wypadkiem
Piotr Jędrzejak
27 sierpnia 2012

Honda CRF450R i wypadek oraz Greg Tracy na Multistradzie 1200S.

Tegoroczny wyścig do chmur, czyli Pikes Peak International Hill Climb zdominowały dwie Multistrady 1200 S i szczegóły tego wydarzenia już prezentowaliśmy na portalu MotoRmanii. Tym razem jednak, mamy video z impezy. Zobaczcie, jak radził sobie Cal Collins. Dla tego Amerykanina była to pierwsza edycja, a na starcie pojawił się na Hondzie CRF450R z 2001 roku, oczywiście w specyfikacji supermoto. Oto on:

Jak widać, Cal zaliczył glebę, spowodowaną uślizgiem na żółtej linii. Z pogiętą kierownicą, bez błotnika i z jedną kamerą GoPro mniej, Collins finiszował na niezłej, dziesiątej pozycji w klasie 450ccm.

Dla porównania, zobaczcie jak radę dawał sobie Greg Tracy, kierowca Ducati Multistrady (jak ona brzmi!), jeden z czterech kierowców na świecie, którzy w tym roku jako pierwsi pokonali barierę 10 minut. Przypomnijmy, że trasa ma 19,99 km długości, 156 zakrętów, różnica poziomów pomiędzy startem i metą to 1440 metrów, a średnie pochylenie wynosi 7%. Aha, Greg jechał z pękniętym kręgiem – uszkodził go tydzień wcześniej w tym samym miejscu, gdy filmował reklamę Ducati i Audi. Ciekawe co by się działo, gdyby był w 100-procentowej formie…

Aha, Greg na co dzień pracuje jako kaskader filmowy…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły