Oil in the Blood: pełnometrażowy film o motocyklowej kulturze customowej

- Piotr Jędrzejak

Fascynuje cię scena customowa? Ta pozycja jest nie do pominięcia.

W ostatnich latach można było zauważyć, że producenci motocyklowi wypuszczają coraz więcej „fabrycznych customów”. Oczywiście te dwa słowa stoją do siebie w opozycji, ale moda ta nie wzięła się znikąd. Ostatnia dekada to wręcz wybuch popularyzacji prawdziwych motocykli customowych. O ile kiedyś kultura ta była zamknięta, tak teraz cstomy trafiają do mas. Każdy może zlecić, zbudować, czy chociażby zobaczyć i dotknąć motocykl wykonany na zamówienie.

Oil kadr

Scena customów i cafe racerów jest obecna na całym świecie, ale jednocześnie jest specyficzna dla każdego regionu, a każdy wykonawca prezentuje swój unikalny styl. Co dalej z customami – czy świetlane dni już widzieliśmy, a teraz customy staną się jak punk, jak kiepska parodia własnego stylu?

Czy może rozwinie się jako ogromny ruch, który wyznacza najbardziej zaawansowane rozwiązania dla kultury motocyklowej, przekreśla dotychczasowe granice i wyznacza odpowiedni kierunek dla przemysłu motocyklowego?

Oil krecenie

Twórcy pełnometrażowego, dokumentalnego filmu Oil in the Blood (Olej we Krwi) przez trzy lata z ekipą filmową podróżowali po całym świecie, odwiedzali wystawy, warsztaty, wydarzenia i zawody, rozmawiając z zawodnikami, właścicielami warsztatów, dziennikarzami, czy stylistami takich marek, jak Icon czy Indian.

To nie jest film o motocyklach, ale o motocyklistach. Jeżeli fascynuje Was scena customów, jest to pozycja nie do pominięcia. Póki co można obejrzeć trailer. Film aktualnie kręci rundy po wystawach i wydarzeniach, a w przyszłości trafi na platformy streamingowe i do pobrania. Więcej na FB.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl