Graham Jarvis i Colton Haaker porównują swój styl życia do zawodników poprzedniej generacji
Piotr Jędrzejak
13 lutego 2019

„Jeżeli ktoś miał sponsoring, to dlatego, że jego tata prowadził salon motocyklowy”

Całkiem niedawno pisaliśmy, jak postęp technologiczny maszyn MotoGP wpłynął na redukcję czasów. Teraz natknęliśmy się na kolejny temat, w którym omawiane są różnice pomiędzy „teraz” i „kiedyś”. Tym razem jest to 42-minutowy film dokumentalny, wyprodukowany przez ekipę fanatyków offroadu spod szyldu Cross Training Enduro Skills, w którym o swoim stylu życia opowiadają dzisiejsze gwiazdy enduro: Graham Jarvis oraz Colton Haaker, ale także gwiazdy poprzedniej generacji: 75-letni Paul Rodden, który ma 50 lat doświadczenia w trialu oraz 65-letni Larry Murray, były zawodnik enduro marek Can-Am oraz Husqvarna.

W filmie dokumentalnym przede wszystkim opisywane jest różne podejście do sportu i sposobu życia. Dziś, jeżeli chcesz być profesjonalistą zarabiającym na swoim sporcie, musisz trenować codziennie. Sport musi być nierozerwalną częścią życia. Tymczasem dla tych dwóch zawodników poprzedniej generacji, zawody były weekendowym hobby: „Jeżeli ktoś miał sponsoring, to dlatego, że jego tata prowadził salon motocyklowy”. Odpowiedzmy na pytania, jakie kroki trzeba postawić, aby zostać zawodowcem, a także jakie aspekty normalnego życia trzeba porzucić, aby osiągnąć ten cel.

Dostępny jest pełny, 42-minutowy dokument, ale jeżeli akurat nie macie tyle czasu, możecie obejrzeć 3-minutowy trailer. Skoro jest Jarvis i Haaker, nie zabrakło sztuczek na enduro!

Zapowiedź:

Pełny dokument:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły