Nie stój motocyklem w korku: kolejny video-argument
Piotr Jędrzejak
8 listopada 2016

Jeżeli już naprawdę musisz zatrzymać się na końcu korka, miej oczy dookoła głowy.

Gdy jadę motocyklem, a przede mną zaczyna tworzyć się korek, zawsze przed oczami pojawia mi się taka sytuacja, jak na poniższym filmie. Dlatego nigdy nie zatrzymam się motocyklem na końcu korka. O co dokładnie mi chodzi? Po prostu obejrzyjcie film z obwodnicy Seattle, USA. Nie przewijajcie, akcja zacznie się dość szybko.

Jeżeli nie zauważyliście, to była kolizja 4 pojazdów. Zerknijcie w lusterko w 8 sekundzie filmu. Rozpędzony, biały sedan Plymouth nie jest w stanie wyhamować przed zatorem. Uderza w ciemne Subaru Outback. Subaru z kolei z potężną siłą najeżdża na motocyklistę, a ten jeszcze uderza w białego Lexusa z przodu.

Motocyklista miał ogromne szczęście. Wyszedł z tego jedynie z kilkoma siniakami i naciągniętym ścięgnem pod kolanem. Ale jego CBR600RR już nie wygląda tak dobrze. Obejrzyjcie jeszcze raz tę sytuację, zerknijcie na zdjęcia i pamiętajcie o tym, gdy będziecie zatrzymywali się na końcu korka…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły