Nie stój motocyklem w korku: kolejny video-argument

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli już naprawdę musisz zatrzymać się na końcu korka, miej oczy dookoła głowy.

Gdy jadę motocyklem, a przede mną zaczyna tworzyć się korek, zawsze przed oczami pojawia mi się taka sytuacja, jak na poniższym filmie. Dlatego nigdy nie zatrzymam się motocyklem na końcu korka. O co dokładnie mi chodzi? Po prostu obejrzyjcie film z obwodnicy Seattle, USA. Nie przewijajcie, akcja zacznie się dość szybko.

Jeżeli nie zauważyliście, to była kolizja 4 pojazdów. Zerknijcie w lusterko w 8 sekundzie filmu. Rozpędzony, biały sedan Plymouth nie jest w stanie wyhamować przed zatorem. Uderza w ciemne Subaru Outback. Subaru z kolei z potężną siłą najeżdża na motocyklistę, a ten jeszcze uderza w białego Lexusa z przodu.

Motocyklista miał ogromne szczęście. Wyszedł z tego jedynie z kilkoma siniakami i naciągniętym ścięgnem pod kolanem. Ale jego CBR600RR już nie wygląda tak dobrze. Obejrzyjcie jeszcze raz tę sytuację, zerknijcie na zdjęcia i pamiętajcie o tym, gdy będziecie zatrzymywali się na końcu korka…

Wypadek w korku - najechanie (1)

Wypadek w korku - najechanie (2)

Wypadek w korku - najechanie (3)

Wypadek w korku - najechanie (4)

Wypadek w korku - najechanie (5)

Wypadek w korku - najechanie (6)

Wypadek w korku - najechanie (7)

Wypadek w korku - najechanie (8)

Wypadek w korku - najechanie (9)

Wypadek w korku - najechanie (10)

Wypadek w korku - najechanie (11)

Wypadek w korku - najechanie (12)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl