Motocyklista powstrzymał samobójcę przed skokiem

- Piotr Jędrzejak

Oby każdy przynajmniej raz w życiu w najciemniejszej godzinie spotkał takiego anioła na motocyklu 🙂 albo …sam nim był. Wzruszające bardzo!” – Wiola trafnie skomentowała to nagranie.

Przypadkowy motocyklista, gdzieś na obwodnicy w Rosji. Nosi ksywkę Skliss, jest youtuberem, często nagrywa i wrzuca filmy. Tym razem też nagrywał, a więc jest dowód na jego działanie. Otóż jadąc wspomnianą obwodnicą, przejeżdżając pod jednym z wiaduktów, kątem oka zauważył człowieka za barierką. Nie zdążył zwrócić uwagi na szczegóły, ale wiedział jedno – ten człowiek jest gotowy aby wykonać krok. Skliss nie zastanawiał się długo – pomimo szybkiego ruchu na wielu pasach, zawrócił.

Akcja dzieje się po rosyjsku, ale ekipa „toteraz” zapewniła tłumaczenie:

Poniżej wrzucamy również tłumaczenie opisu od autora filmu oraz oryginalny film:

„Zobaczyłem go kątem oka, ale było jasne, że ten człowiek jest gotowy aby wykonać krok. Wybaczcie, wiem że złamałem przepisy, ale zrobiłem to najbezpieczniej jak mogłem – wiedziałem, że nie było czasu na inne rozwiązanie.

On mógł skoczyć pod samochód. Dlatego zdecydowałem zatrzymać ruch.

Po zakończeniu tego filmu, on próbował nam uciec, dogoniliśmy go. Skłamał, że kierował się w stronę Smoleńska. Dziękuję temu niezidentyfikowanemu kierowcy, który również się zatrzymał i zadzwonił po pomoc.

Historia jest prosta. Jak twierdzi sam Alexei, podróżował stopem z miasta Vladimi do regionu Kursk na pogrzeb swojej matki – i jak możecie zrozumieć, był załamany. Do tego mówił, że nie zdąży.

Czekaliśmy na policję i ambulans, przyjechali szybko. Od momentu gdy podjechaliśmy do Alexeia, nie zajęło to więcej, niż 10 minut. W tym czasie rozmawialiśmy z nim o różnych rzeczach i dwukrotnie go łapaliśmy, gdy próbował uciekać. Finalnie wszyscy zgodziliśmy się, że powinien wejść do radiowozu i pojechać z nimi na posterunek.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl