Monstrualne shimmy przy 210 km/h – uratował!

- Piotr Jędrzejak

Shimmy to jedna z najgorszych niespodzianek, które mogą przytrafić się w jeździe motocyklem.

Shimmy to samoczynne, ostre i nagłe drgania kierownicy. Mogą być lekkie i nie groźne, ale to też mogą być uderzenia kierownicy od ogranicznika do ogranicznika, tak jak to miało miejsce na filmie. Prędkość wynosiła ok. 210 km/h i jeżeli wierzyć w opis, to shimmy wywołane zostało przez wjechanie w dziurę…

Na szczęście udało się. Wśród motocyklistów krąży wiele legend, w jaki sposób reagować na shimmy, a wersje bywają sprzeczne. Instruktorzy techniki jazdy odpowiadają jednak zgodnie – należy rozluźnić uchwyt i odciążyć przednie koło, najlepiej poprzez dodanie gazu. Macie w tym jakieś doświadczenie?

Komentarz na temat „motocyklowych” ciuchów głównego bohatera pozostawiamy Wam…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl