Miejsko-offroadowy terror na scramblerze w latach 1970 – mistrzostwo!

- Piotr Jędrzejak

W czasach, gdy nie było jeszcze YouTube’a, gdy nie było kamerek sportowych na kaskach, gdy chwalić się swoimi wyczynami można było co najwyżej przy barze, motocykliści zawsze byli tak samo zwariowani. Na początku lat 1970 nie istniało jeszcze supermoto w takiej formie, jaką znamy dziś. Wtedy tę funkcję pełniły motocykle typu scrambler. Oczywiście to nie przeszkadzało motocyklistom, aby latać na jednym kole oraz siać terror w mieście i w offroadzie w prawdziwie nowoczesnym stylu. Cudowne sceny!

W dialogu w ostatniej scenie, uciekający motocyklista pyta „I co teraz?”. Policjant odpowiada „Kontynuujmy. Ty uciekaj, a ja policzę do 10.”

Powyższy klip to część filmu „Le Grand Bazar” z 1973 roku. Jeżeli macie ochotę obejrzeć cały film, jest dostępny na YT – pościg motocyklowy od momentu 22min 30sek. Rozpoznajecie te motocykle?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl