Miejsko-offroadowy terror na scramblerze w latach 1970 – mistrzostwo!
Piotr Jędrzejak
20 marca 2017

W czasach, gdy nie było jeszcze YouTube’a, gdy nie było kamerek sportowych na kaskach, gdy chwalić się swoimi wyczynami można było co najwyżej przy barze, motocykliści zawsze byli tak samo zwariowani. Na początku lat 1970 nie istniało jeszcze supermoto w takiej formie, jaką znamy dziś. Wtedy tę funkcję pełniły motocykle typu scrambler. Oczywiście to nie przeszkadzało motocyklistom, aby latać na jednym kole oraz siać terror w mieście i w offroadzie w prawdziwie nowoczesnym stylu. Cudowne sceny!

W dialogu w ostatniej scenie, uciekający motocyklista pyta „I co teraz?”. Policjant odpowiada „Kontynuujmy. Ty uciekaj, a ja policzę do 10.”

Powyższy klip to część filmu „Le Grand Bazar” z 1973 roku. Jeżeli macie ochotę obejrzeć cały film, jest dostępny na YT – pościg motocyklowy od momentu 22min 30sek. Rozpoznajecie te motocykle?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły