Mercedes-AMG kupił 25% udziałów MV Agusty!
Piotr Jędrzejak
3 listopada 2014

Plotki na temat wykupienia pewnych udziałów MV Agusty przez koncern Mercedesa krążyły po świecie już od dawna. Teraz jednak transakcja została oficjalnie potwierdzona przez obie strony.

Mercedes-AMG GmbH kupił 25% udziałów MV Agusta S.p.A., przy okazji podpisując długoterminową umowę o partnerstwie oraz współpracy w dziedzinie sprzedaży i marketingu.

Wiadomo, że Niemcy przejęli 25%, jednak kwota zakupu nie została ujawniona. Według plotek miałoby to być około 30 milionów euro. Częścią długoterminowej współpracy jest też wprowadzenie członka Mercedes-AMG do rady nadzorczej MV Agusty. Jeżeli zastanawia Was, po co w ogóle Mercedes zainteresowany był takim przedsięwzięciem, przeczytajcie wypowiedzi obu szefów:

Tobias Moers, CEO w Mercedes-AMG GmbH:
„W MV Aguście znaleźliśmy perfekcyjnego, dwukołowego partnera dla Mercedesa-AMG. To producent z długą tradycją, którego z Mercedesem-AMG łączy nie tylko długa i pełna sukcesów historia wyścigowa, ale również wartości i cele na przyszłość – wprowadzenie najwyższej technologii i sportowych osiągów na drogę. Ta kooperacja podkreśla istotę AMG jako sportowej i wyczynowej marki Mercedesa, wprowadzając nas również do kolejnego świata entuzjastów pojazdów wyczynowych.”

Giovanni Castiglioni, prezydent i CEO w MV Agusta Motor S.p.A:
„MV Agusta i Mercedes-AMG pasują do siebie idealnie. Są to dwie marki, które uzupełniają się w dziedzinie stylu, osiągów i doskonałości. Mercedes-AMG pomoże MV Aguście rozrosnąć się globalnie i przyspieszyć swój rozwój. Niepowtarzalność MV Agusty jeszcze bardziej wzmocni przywództwo Mercedesa-AMG w segmencie pojazdów o wysokich osiągach.”

Mówiąc wprost obstawiamy, że w siedzibie MV Agusty, od momentu złożenia podpisu na umowie, szampan leje się do tej pory. Dzięki Mercedesowi, Włosi będą mieli większy kapitał oraz dostęp do finansowania nowych projektów. Ponadto liczy się też możliwość współpracy przy rozwijaniu nowych technologii oraz zdecydowanie większe możliwości w dziedzinach takich jak marketing, sprzedaż, czy dystrybucja. Dzięki tej współpracy z butikowej, włoskiej marki, MV Agusta ma szanse stać się producentem na skalę światową. Same zalety!

Z kolei Mercedes-AMG, tak samo jak Grupa Volkswagen w przypadku Ducati, może się teraz pochwalić kooperacją z prestiżową, włoską marką motocyklową. Dzięki temu można zorganizować ciekawe działania marketingowe i zyskać nowych klientów. Ponadto może to pomóc Niemcom w spełnieniu ogólnych norm spalin CAFE obowiązujących producentów. Po trzecie nie zdziwimy się, jeżeli niebawem powstanie pojazd łączący technologię motocyklową i samochodową – coś dokładnie takiego, jak sportowy Volkswagen z silnikiem 1199 Superleggera.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły