Daimler planuje kupić część MV Agusty?
Piotr Jędrzejak
17 lipca 2014

Rodzina Castiglioni planuje sprzedać 30% swojej firmy, a Daimler (właściciel Mercedesa) jest podobno zainteresowany zakupem mniejszościowego pakietu udziałów. Co więc powiecie na MV Agustę F4 RR AMG?

Na obecną chwilę Mercedes (którego właścicielem jest właśnie spółka Dailmer AG) pozostaje jedynym z trzech niemieckich gigantów, który nie posiada w swoim portfolio jednośladów. Kiedyś Mercedes współpracował z Ducati, jednak ten pakt zakończył się dość szybko. Powodem było wykupienie bolońskiej marki przez Audi – czyli grupę Volkswagen. Z kolei BMW ma swój BMW Motorrad. Czy w takim razie teraz Mercedes będzie miał MV Agustę?

O plotkach donosi Reuters oraz niemiecki dziennik finansowy Boersen-Zeitung, więc nie wydaje nam się, żeby nie było w nich choć ziarna prawdy. Prezydent i CEO MV Agusty, Giovanni Castiglioni potwierdził plotki dotyczące chęci sprzedaży 30% swojej firmy oraz twierdzi, że ostatnio kontaktowali się z nim przedstawiciele Daimlera. Daimler jednak póki co nie komentuje doniesień. Mówi się jednak, że Niemcy zainteresowani są mniejszościowym pakietem udziałów. Nie wiadomo, czy chodzi o całe 30%, o więcej, czy o mniej.

Dla MV Agusty taki scenariusz wydaje się świetny. Włosi dzięki temu mogliby ustabilizować swoją pozycję pod względem finansowym, a przy tym zyskaliby dostęp do nowych technologii oraz poszerzyliby swoje możliwości R&D (badanie i rozwój). A dlaczego Dailmerowi zależy na zakupie MV Agusty? Nie do końca wiemy, ale hej – włoskie motocykle kupuje się sercem, a nie rozumem!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły