Louisiana, USA: Nadgorliwi policjanci karzą za noszenie kasku
Piotr Jędrzejak
24 kwietnia 2017

Prawo zabrania ukrywania twarzy. Niestety ktoś wymyślił, że jazda w kasku wlicza się w ukrywanie twarzy, a więc należy się mandat.

Prawo stanowe w Luisianie, USA, ze względów bezpieczeństwa publicznego zakazuje ukrywania twarzy za maską lub kapturem, za wyjątkiem świąt takich jak Halloween, Mardi Gras lub z powodów religijnych. Nadgorliwi policjanci wykorzystywali to prawo, aby karać motocyklistów za jazdę w kasku integralnym… To jest absurd, który niebawem zostanie zmieniony.

Nadgorliwi policjanci zatrzymywali przypadkowych motocyklistów, wlepiając im mandaty na podstawie ustawy o ukrywaniu twarzy. Twierdzili, że przez konstrukcję kasku integralnego nie da się zidentyfikować twarzy motocyklisty.

Aby przeciwdziałać temu absurdowi, członkowie klubu American Bikers Active Towards Education stawili się na spotkaniu Transportation, Highways and Public Works Committee przed sesją legislacyjną 2017 w Louisianie, aby wprowadzić poprawkę do ustawy.

Terry Landry, reprezentant stanu Louisiana, powiedział: „Dziękuję Wam za przedstawienie tej poprawki. Uważam, że naprawia to, co było złe.”

Po wejściu poprawki w życie, ustawa o ukrywaniu twarzy będzie miała nowe wyłączenie, dotyczące noszenia kasku motocyklowego, ale jedynie w trakcie jazdy. Krótko mówiąc, jeżeli planujecie podróż motocyklową przez Louisianę, pamiętajcie o zdejmowaniu kasku zaraz po zakończeniu jazdy – na przykład na stacji benzynowej.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły