Louisiana, USA: Nadgorliwi policjanci karzą za noszenie kasku

- Piotr Jędrzejak

Prawo zabrania ukrywania twarzy. Niestety ktoś wymyślił, że jazda w kasku wlicza się w ukrywanie twarzy, a więc należy się mandat.

Prawo stanowe w Luisianie, USA, ze względów bezpieczeństwa publicznego zakazuje ukrywania twarzy za maską lub kapturem, za wyjątkiem świąt takich jak Halloween, Mardi Gras lub z powodów religijnych. Nadgorliwi policjanci wykorzystywali to prawo, aby karać motocyklistów za jazdę w kasku integralnym… To jest absurd, który niebawem zostanie zmieniony.

Nadgorliwi policjanci zatrzymywali przypadkowych motocyklistów, wlepiając im mandaty na podstawie ustawy o ukrywaniu twarzy. Twierdzili, że przez konstrukcję kasku integralnego nie da się zidentyfikować twarzy motocyklisty.

Aby przeciwdziałać temu absurdowi, członkowie klubu American Bikers Active Towards Education stawili się na spotkaniu Transportation, Highways and Public Works Committee przed sesją legislacyjną 2017 w Louisianie, aby wprowadzić poprawkę do ustawy.

Terry Landry, reprezentant stanu Louisiana, powiedział: „Dziękuję Wam za przedstawienie tej poprawki. Uważam, że naprawia to, co było złe.”

Po wejściu poprawki w życie, ustawa o ukrywaniu twarzy będzie miała nowe wyłączenie, dotyczące noszenia kasku motocyklowego, ale jedynie w trakcie jazdy. Krótko mówiąc, jeżeli planujecie podróż motocyklową przez Louisianę, pamiętajcie o zdejmowaniu kasku zaraz po zakończeniu jazdy – na przykład na stacji benzynowej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl