Litwa: w trakcie pościgu policja przejeżdża motocyklistę

- Piotr Jędrzejak

Motocyklista zalicza glebę, a policjanci jechali tak blisko, że nie zdążyli wyhamować…

Akcja miała miejsce w minioną niedzielę na Litwie, w mieście Elektreny. Policjanci chcieli zatrzymać motocyklistę, który jak sądzili nie posiadał prawa jazdy. To zmieniło się w pościg po piaszczystej, leśnej drodze.

Na którymś z- zakrętów motocyklista w końcu nie ogarnia. Jego motocykl jest wprawdzie nieduży i lekki, ale też nieprzystosowany do tego typu nawierzchni. Gość momentalnie ląduje na glebie. Radiowóz jechał tak blisko, że nie ma szans na wyhamowanie…

Uwaga, wygląda i brzmi drastycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=ovFl-9-SCdc

Rzecznik policji z Wilna powiedział, że: „Motocyklista upadł tuż przed maską. Radiowóz nie miał czasu się zatrzymać.” Według nas po prostu utrzymywał zbyt małą odległość jak na takie warunki, ale to tylko nasze zdanie.

19-letni motocyklista jechał bez prawa jazdy, jego motocykl był nie zarejestrowany, a on sam był pod wpływem alkoholu (co potępiamy). Szczęśliwie dla siebie i funkcjonariuszy, nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

P.S.: Gdyby ten motocyklista trenował na flat tracku, pewnie nie doszłoby do gleby… 😉

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl