Pozytywny sezon WMMP dla Ducati Toruń Motul Team

- MotoRmania

Zespół Ducati Toruń Motul Team zakończył występem na torze Slovakia Ring udany sezon 2015 Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Podczas 12 tegorocznych rund zespół reprezentowało łącznie pięciu zawodników – Marcin Walkowiak, Maciej Ukleja, Robin Kraaikamp, Piotr Prendota oraz Dariusz Małkiewicz.

informacja prasowa

Marcin Walkowiak i Maciej Ukleja reprezentowali zespół przez cały sezon w klasie Superstock 1000. Były Mistrz  Polski potwierdził swoje umiejętności, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium – na  Pannonia Ring oraz Torze Poznań, jednocześnie odnosząc pierwsze zwycięstwa w WMMP dla ekipy z Torunia. Oprócz tego Marcin jeszcze sześć razy przyjeżdżał na metę w pierwszej trójce, tylko dwukrotnie punktując poza podium. Szybka jazda i regularność pozwoliły mu zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyć tytuł II Wicemistrza Polski.

Marcin Walkowiak
„To był rok dużych postępów zarówno dla mnie jak i całego zespołu. Mieliśmy wiele wzlotów, jak i kilka upadków, lecz na każdym torze poprawialiśmy nasze życiowe wyniki. Chciałbym podziękować zespołowi za ich ciężką pracę i atmosferę, wspaniałym sponsorom oraz Dariuszowi Małkiewiczowi za zaufanie i możliwość startów w barwach Ducati oraz naszym wiernym kibicom, którzy tłumnie przyjeżdżali i dopingowali nas przez cały sezon”.

Podium-Marcin-Walkowiak

Dla Macieja Uklei był to pierwszy  sezon w klasie Superstock 1000, do której przeszedł po ubiegłorocznych startach w Rookie 1000.  Zajął on szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, sześciokrotnie finiszując na piątym miejscu.

Maciej Ukleja
„Do mojego debiutu w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski podchodziłem z dużym respektem. Byłem przygotowany fizycznie, lecz nie byłem pewny swojej formy po ubiegłorocznej kontuzji i 7-miesięcznej przerwie w treningach, a miałem się mierzyć z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Ukończyłem 11 z 12 wyścigów, powstrzymał mnie jedynie problem techniczny po wymuszonym wyjeździe poza tor w Poznaniu. Moje tempo poprawiało się z każdą rundą, podobnie życiowe rekordy na każdym z torów. To był udany sezon, za co chciałbym podziękować sponsorom, Darkowi, całej ekipie i kolegom z zespołu, kibicom, rodzinie oraz żonie Kasi synom Kamilowi i Mikołajowi”.

Do klasy Superstock 1000 na ostatni weekend tegorocznego sezonu dołączył Robin Kraaikamp, gdzie zajął czwarte miejsce w finałowej rundzie i był to jego najlepszy wynik w sezonie. Wcześniej „holendersko-polski” zawodnik rywalizował w klasie Superbike, gdzie z powodu problemów zdrowotnych wziął udział jedynie w czterech wyścigach, w których jego najlepszym wynikiem było szóste miejsce.

Robin Kraaikamp
„Po mistrzowskim sezonie 2013 i kiepskim 2014, gdzie dwa upadki wykluczyły mnie z walki, ten rok zaczął się dobrze. Pewny siebie wróciłem na tor na nowym Panigale R. Niestety problemy zdrowotne przeszkodziły mi podczas pierwszych dwóch rund w Poznaniu, a później wykluczyły z kolejnych startów. Na motocykl wróciłem w sierpniu i wywalczyłem 7. i 8. miejsce, co biorąc pod uwagę przerwę, jest dobrym wynikiem. Znów pewny siebie pojechałem na ostatni weekend sezonu, gdzie postanowiłem wystartować w klasie Superstock 1000, głównie ze względu na seryjne ustawienia Panigale R. To pomogło mi określić swój poziom wśród innych zawodników na podobnych motocyklach. Poczyniliśmy wiele postępów, także w mojej pewności na motocyklu. Cele na przyszły sezon są jasne – równa jazda i pierwsza piątka klasyfikacji generalnej”.

Cały sezon w klasie Superbike spędził Piotr Prendota, debiutując w niej po przejściu z pucharu Rookie 1000. Reprezentujący ekipę z Torunia warszawianin notował postępy przez cały rok, kończąc go szóstym miejscem na Slovakia Ringu. Trzeba dodać, że był to jego najlepszy rezultat. Dzięki regularnej jeździe i systematycznym zdobywaniu punktów, zakończył on swój debiutancki sezon na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Piotr Prendota
„Sezon 2015 był dla mnie udany. Jestem zadowolony z uzyskanego wyniku. Początek był trudny, ale z wyścigu na wyścig zdobywałem doświadczenie. Poprawiałem technikę jazdy i uzyskiwałem coraz lepsze czasy.  Najważniejszy cel osiągnąłem – zająłem pierwsze miejsce wśród debiutujących w klasie Superbike zawodników.  Szczególnie dużo satysfakcji przyniosła mi ostatnia runda na torze Slovakiaring na Słowacji. Wiem, że czeka mnie sporo pracy w przygotowaniach do nowego sezonu. A osiągnięty wynik na pewno motywuje do systematycznych treningów”.

Podczas pierwszego wyścigowego weekendu do etatowych zawodników ekipy dołączył szef  zespołu Dariusz Małkiewicz. Zajął on szóste miejsce w pierwszym wyścigu. Drugiego wyścigu nie ukończył.

Darek Małkiewicz
„„Czerwono-biali”, bo w takich barwach ścigają się nasi zawodnicy po torach, całej Europy pozyskali dużą grupę sympatyków. Czerwona trybuna na Torze Poznań ma stałych bywalców i dużą grupę nowych zwolenników wyścigów motocyklowych. Już podczas treningów śledzą pomiar czasów okrążeń, wymieniają spostrzeżenia, typują wyniki i co najważniejsze – mogą porozmawiać z zawodnikami. O atmosferę na Czerwonej trybunie dbają oddani sympatycy Ducati Toruń Motul Team. Jeżeli chodzi o sezon, to jest dumny z mojej ekipy, której dziękuję za ten wspaniały sezon. Dziękuję również naszym sponsorom, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu”.

Czekamy na kolejny sezon, na nowe wyścigi. Bogatsi w doświadczenia wspólnie z zawodnikami i ich promotorami chcemy przeżywać nowe emocje.

O Ducati Toruń Motul Team:
Ducati Toruń Motul Team to fabryczny zespół stworzony przez Inter Cars S.A. – importera Ducati w Polsce – oraz AF Motors, wiodącego Dealera Ducati z Torunia, przy współpracy z polskim przedstawicielstwem Motul Deutschland. Założona w 2014 roku ekipa startuje w sezonie 2015 Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Obserwuj Ducati Toruń Motul Team:
racingteam.ducatitorun.pl
facebook.com/DucatiTorunMotulTeam

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl