LeanGP: przechylany symulator motocykla do gier odniósł sukces

- Piotr Jędrzejak

LeanGP to symulator do jazdy motocyklem w domu. Projekt odniósł sukces na Kickstarterze i już można go kupić.

Na pewno widzieliście kiedyś w salonach gier te symulatory jazdy motocyklem. Siadało się na plastikowy motocykl i aby skręcać, trzeba było przechylać się na boki. Grupka pomysłowych Hiszpanów wpadła na pomysł, aby taki symulator mógł znaleźć się w każdym domu.

LeanGP_01

Granie w gry komputerowe czy na konsoli z kierownicą, to żadna nowość. Całkiem popularne są też całe zestawy z kierownicą, stelażem i fotelem. Przy odpowiedniej konfiguracji taki zestaw do gier oferuje naprawdę wysoki poziom realizmu. Od teraz w podobny sposób będzie można grać w gry motocyklowe.

Projekt nazywa się LeanGP i kilka dni temu zakończyła się jego kampania na portalu crowdfundingowym Kickstarter. LeanGP okazał się szalenie popularny – twórcy założyli cel 20 000 euro, tymczasem udało im się zebrać 45 390 euro!

LeanGP jest na tyle nieduży, że można go używać w praktycznie każdym mieszkaniu. Jest składany, lekki oraz prosty w obsłudze. Wystarczy go podłączyć i działa. Współpracuje ze wszystkimi głównymi platformami (PS4, Xbox One, PC…), a do tego wspiera technologię wirtualnej rzeczywistości. Dla tych, którzy nie mają okularów VR, producenci przygotowali aplikację, która smartfona zamienia w zestaw wskaźników. Za pomocą LeanGP można ścigać się w wielu popularnych grach, jak MotoGP, Ride, MXGP, MUD, GPbikes… Więcej na stronie producenta.

LeanGP kosztuje 1199 euro. Gralibyście?

LeanGP_02

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl