LeanGP to symulator do jazdy motocyklem w domu. Projekt odniósł sukces na Kickstarterze i już można go kupić.

Na pewno widzieliście kiedyś w salonach gier te symulatory jazdy motocyklem. Siadało się na plastikowy motocykl i aby skręcać, trzeba było przechylać się na boki. Grupka pomysłowych Hiszpanów wpadła na pomysł, aby taki symulator mógł znaleźć się w każdym domu.

LeanGP_01

Granie w gry komputerowe czy na konsoli z kierownicą, to żadna nowość. Całkiem popularne są też całe zestawy z kierownicą, stelażem i fotelem. Przy odpowiedniej konfiguracji taki zestaw do gier oferuje naprawdę wysoki poziom realizmu. Od teraz w podobny sposób będzie można grać w gry motocyklowe.

Projekt nazywa się LeanGP i kilka dni temu zakończyła się jego kampania na portalu crowdfundingowym Kickstarter. LeanGP okazał się szalenie popularny – twórcy założyli cel 20 000 euro, tymczasem udało im się zebrać 45 390 euro!

LeanGP jest na tyle nieduży, że można go używać w praktycznie każdym mieszkaniu. Jest składany, lekki oraz prosty w obsłudze. Wystarczy go podłączyć i działa. Współpracuje ze wszystkimi głównymi platformami (PS4, Xbox One, PC…), a do tego wspiera technologię wirtualnej rzeczywistości. Dla tych, którzy nie mają okularów VR, producenci przygotowali aplikację, która smartfona zamienia w zestaw wskaźników. Za pomocą LeanGP można ścigać się w wielu popularnych grach, jak MotoGP, Ride, MXGP, MUD, GPbikes… Więcej na stronie producenta.

LeanGP kosztuje 1199 euro. Gralibyście?

LeanGP_02