Dani Pedrosa po operacji kości promieniowej: nie pojedzie w Austin?

- Piotr Jędrzejak

Dr. Xavier Mir jeszcze nie jest pewien, czy Pedrosa będzie mógł wystartować 22. kwietnia w Austin.

Wyścig o Grand Prix Argentyny był prawdopodobnie najbardziej zwariowanym wyścigiem w dziejach i nawet nie próbujemy wymieniać tutaj wszystkich zdarzeń, do których doszło. Jedną z mniej przyjemnych sytuacji był kontakt Johana Zarco i Daniego Pedrosy na pierwszym okrążeniu.

Francuz zmieścił się pod łokieć Hiszpana, przez co Dani wyjechał szeroko. Gdy zaczął otwierać gaz jadąc nową trajektorią, jego tylna opona natrafiła na asfalcie na mokrą plamę. Pedrosa zaliczył highside’a.

Teraz organizator informuje, że po wypadku Dani potrzebował operacji złamanej dalszej części kości promieniowej prawej ręki. Operacja przeprowadzona została, z sukcesem, w Barcelonie przez legendarnego już doktora Xaviera Mira.

„Operacja była dość inwazyjna” – mówi dr. Xavier Mir. „Wygląda na to, że Pedrosa wróci na rundę w Jerez zamiast w Austin. Ale nie jesteśmy pewni, kiedy będzie mógł się ścigać. Ma też zapalenie nadgarstka, a więcej będziemy wiedzieli w ciągu 72 godzin.”

Doktor Mir powiedział, że póki co nie można określić dokładnego czasu rehabilitacji po złamaniu, ale jednocześnie zaznaczył, że zawodnicy często wracają do zdrowia i do jazdy szybciej, niż inni. Runda w Austin odbędzie się za niespełna 2 tygodnie, 22. kwietnia. Do Jerez poczekamy jeszcze kolejne dwa tygodnie (6. maja).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl