Kręta droga i bardzo szybki Harley – tak to się robi!

- Piotr Jędrzejak

Harleyem też można pobawić się na zakrętach!

Pod koniec września zostaliśmy zaproszeni na prezentację nowej linii modelowej Harley-Davidson. Jak być może pamiętacie, jazdy testowe odbyły się na torze Słomczyn. Przekonaliśmy się, że głównym czynnikiem psującym zabawę na Harleyach jest prześwit. Ograniczenia przy przechyłach przychodzą na tyle szybko, że wszystko jedno jakie są możliwości opon i zawieszenia – przycierające podnóżki i wydechy nie pozwolą dojść do granic możliwości pozostałych komponentów. Co nie zmienia faktu, że zabawa była przednia!

Gość z poniższego filmu jest w trakcie modyfikowania swojego Harleya na tor. Niestety nie wiemy o jakie modyfikacje dokładnie chodzi. Wydaje nam się, że prześwit już został zwiększony. Teraz czas na zawieszenie, bo zachowuje się jak statek na wzburzonym morzu. Ale to są szczegóły – zauważcie, jak szybkie tempo ma ten Harley i jaką radochę musi mieć jego kierowca!

Film jest nagrywany z pokładu Aprilii Tuono V4 1100, a miejsce to oczywiście Mulholland Highway. Trasa ta potocznie nazywana jest „The Snake”, ma niespełna 3,5 kilometra, ale na filmie widzie najpopularniejszy, krótki odcinek.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl