Kręta droga i bardzo szybki Harley – tak to się robi!
Piotr Jędrzejak
15 grudnia 2017

Harleyem też można pobawić się na zakrętach!

Pod koniec września zostaliśmy zaproszeni na prezentację nowej linii modelowej Harley-Davidson. Jak być może pamiętacie, jazdy testowe odbyły się na torze Słomczyn. Przekonaliśmy się, że głównym czynnikiem psującym zabawę na Harleyach jest prześwit. Ograniczenia przy przechyłach przychodzą na tyle szybko, że wszystko jedno jakie są możliwości opon i zawieszenia – przycierające podnóżki i wydechy nie pozwolą dojść do granic możliwości pozostałych komponentów. Co nie zmienia faktu, że zabawa była przednia!

Gość z poniższego filmu jest w trakcie modyfikowania swojego Harleya na tor. Niestety nie wiemy o jakie modyfikacje dokładnie chodzi. Wydaje nam się, że prześwit już został zwiększony. Teraz czas na zawieszenie, bo zachowuje się jak statek na wzburzonym morzu. Ale to są szczegóły – zauważcie, jak szybkie tempo ma ten Harley i jaką radochę musi mieć jego kierowca!

Film jest nagrywany z pokładu Aprilii Tuono V4 1100, a miejsce to oczywiście Mulholland Highway. Trasa ta potocznie nazywana jest „The Snake”, ma niespełna 3,5 kilometra, ale na filmie widzie najpopularniejszy, krótki odcinek.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły