Kradzież motocykla i napaść nagrane na kamerce

- Piotr Jędrzejak

Film z kradzieży pojawił się na kanale RoyalJordaniana, mimo, że autorem jest jakiś przypadkowy motocyklista. RJ zrobił na swoim kanale wyjątek opublikowania nieswojego filmu, aby nagłośnić sprawę.

RJ napisał przy tym: „Policjo, przyszedł czas, aby wziąć się za kradzieże motocykli na poważnie. Szokująca wiadomość: kradzieże motocyklowe wzrosły o 44% w 2016 i te cyfry powinny przemówić wam [policji] do rozsądku – szczególnie, że złodzieje zaczęli używać przemocy. 

Właściciel zrobił wszystko, co mógł, aby chronić swój motocykl – dick lock, łańcuch Almax Series 4 z kłódką Squire oraz blokada kierownicy. Dzielny, przypadkowy motocyklista zrobił co mógł, aby ich odstraszyć, ale odniósł obrażenia podchodzące pod ciężkie uszkodzenie ciała – ma złamaną rękę, a złodzieje ochlapali go kwasem. Złodzieje nie przejęli się świadkiem. W świetle dziennym, w zatłoczonym centrum handlowym użyli szlifierki kątowej. Mieli odwagę, ponieważ kara za takie działanie jest zupełnie niewspółmierna. 

Uczyńmy ten motocykl zbyt gorącym, aby dało się go sprzedać lub używać –  Yamaha R1 2009, FV09 BKX. Miejsce kradzieży to Centrum Handlowe Lakeside – Thurrock – Essex około 15:00 dnia 4. sierpnia 2016.”

Więcej zdjęć oraz post właściciela motocykla na Facebooku.

pozostałosci po blokadach (2)

pozostałosci po blokadach (1)

r1

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl