Kradzież motocykla i napaść nagrane na kamerce
Piotr Jędrzejak
16 sierpnia 2016

Film z kradzieży pojawił się na kanale RoyalJordaniana, mimo, że autorem jest jakiś przypadkowy motocyklista. RJ zrobił na swoim kanale wyjątek opublikowania nieswojego filmu, aby nagłośnić sprawę.

RJ napisał przy tym: „Policjo, przyszedł czas, aby wziąć się za kradzieże motocykli na poważnie. Szokująca wiadomość: kradzieże motocyklowe wzrosły o 44% w 2016 i te cyfry powinny przemówić wam [policji] do rozsądku – szczególnie, że złodzieje zaczęli używać przemocy. 

Właściciel zrobił wszystko, co mógł, aby chronić swój motocykl – dick lock, łańcuch Almax Series 4 z kłódką Squire oraz blokada kierownicy. Dzielny, przypadkowy motocyklista zrobił co mógł, aby ich odstraszyć, ale odniósł obrażenia podchodzące pod ciężkie uszkodzenie ciała – ma złamaną rękę, a złodzieje ochlapali go kwasem. Złodzieje nie przejęli się świadkiem. W świetle dziennym, w zatłoczonym centrum handlowym użyli szlifierki kątowej. Mieli odwagę, ponieważ kara za takie działanie jest zupełnie niewspółmierna. 

Uczyńmy ten motocykl zbyt gorącym, aby dało się go sprzedać lub używać –  Yamaha R1 2009, FV09 BKX. Miejsce kradzieży to Centrum Handlowe Lakeside – Thurrock – Essex około 15:00 dnia 4. sierpnia 2016.”

Więcej zdjęć oraz post właściciela motocykla na Facebooku.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły