Patryk Kosiniak wygrywa w Assen, wraca na prowadzenie R6 Cup!
MotoRmania
16 sierpnia 2016

Wygrywając w holenderskim Assen niedzielny wyścig przedostatniej, siódmej rundy motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup Patryk Kosiniak wrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej prestiżowej, międzynarodowej serii.

informacja prasowa

Po trzecim miejscu wywalczonym w Holandii tydzień wcześniej, 27-letni tarnowianin po raz pierwszy w tym sezonie stracił co prawda pierwszą lokatę w tabeli, ale po bezbłędnym weekendzie na znanym z MotoGP torze w Assen, w niedzielę ponownie wrócił na czoło stawki.

Ruszając z drugiego pola wśród 29 zawodników z całej Europy Kosiniak natychmiast awansował na pierwszą pozycję i mimo nacisków rywali prowadził od startu do mety, wygrywając z przewagą trzech dziesiątych sekundy. Dzięki trzeciemu zwycięstwu i kompletowi siedmiu podiów, Patryk wrócił na czoło klasyfikacji generalnej, w której swojego głównego konkurenta wyprzedza o zaledwie jeden punkt.

Losy tegorocznej rywalizacji, którą Kosiniak może zakończyć jako pierwszy polski triumfator w ponad 30-letniej historii pucharu Yamahy, rozstrzygną się podczas ostatniego wyścigu, który odbędzie się 25 września na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim.

Najpierw jednak, już w najbliższy weekend, Kosiniaka czeka start w dwóch wyścigach przedostatniej rundy mistrzostw Polski klasy Superstock 600, podczas której na torze w Poznaniu tarnowianin będzie w barwach ekipy Wójcik FHP Racing Team walczył o kolejne wygrane i odzyskanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

„Przed weekendem byłem zdeterminowany, aby wygrać wyścig i odzyskać prowadzenie w tabelimówi Patryk Kosiniak. – Bardzo dobrze przepracowaliśmy razem z zespołem treningi wolne i choć w kwalifikacji byłem drugi, wiedziałem, że mam tempo, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Objąłem prowadzenie już w drugim zakręcie i choć rywale naciskali, kontrolowałem sytuację. To dla mnie wyjątkowa wygrana. Strasznie się cieszę z odzyskania prowadzenia w generalce.

Do końca rywalizacji pozostał już tylko jeden, decydujący wyścig, podczas którego zrobię wszystko, aby sięgnąć po zwycięstwo w całej serii. Najpierw jednak czeka mnie walka w mistrzostwach Polski w Poznaniu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnia runda pokrywa się z wyścigiem w Hockenheim, dlatego sięgnięcie po tytuł mistrza Polski będzie niemal niemożliwe, ale chcę wykorzystać start w Poznaniu na dodatkowy trening, dobrze się bawić i walczyć o kolejne wygrane.”

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku www.facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły