Patryk Kosiniak wygrywa w Assen, wraca na prowadzenie R6 Cup!

- MotoRmania

Wygrywając w holenderskim Assen niedzielny wyścig przedostatniej, siódmej rundy motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup Patryk Kosiniak wrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej tej prestiżowej, międzynarodowej serii.

informacja prasowa

Po trzecim miejscu wywalczonym w Holandii tydzień wcześniej, 27-letni tarnowianin po raz pierwszy w tym sezonie stracił co prawda pierwszą lokatę w tabeli, ale po bezbłędnym weekendzie na znanym z MotoGP torze w Assen, w niedzielę ponownie wrócił na czoło stawki.

Ruszając z drugiego pola wśród 29 zawodników z całej Europy Kosiniak natychmiast awansował na pierwszą pozycję i mimo nacisków rywali prowadził od startu do mety, wygrywając z przewagą trzech dziesiątych sekundy. Dzięki trzeciemu zwycięstwu i kompletowi siedmiu podiów, Patryk wrócił na czoło klasyfikacji generalnej, w której swojego głównego konkurenta wyprzedza o zaledwie jeden punkt.

Kosa Kosiniak w R6 Cup Assen 2016 (5)

Losy tegorocznej rywalizacji, którą Kosiniak może zakończyć jako pierwszy polski triumfator w ponad 30-letniej historii pucharu Yamahy, rozstrzygną się podczas ostatniego wyścigu, który odbędzie się 25 września na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim.

Najpierw jednak, już w najbliższy weekend, Kosiniaka czeka start w dwóch wyścigach przedostatniej rundy mistrzostw Polski klasy Superstock 600, podczas której na torze w Poznaniu tarnowianin będzie w barwach ekipy Wójcik FHP Racing Team walczył o kolejne wygrane i odzyskanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Kosa Kosiniak w R6 Cup Assen 2016 (4)

„Przed weekendem byłem zdeterminowany, aby wygrać wyścig i odzyskać prowadzenie w tabelimówi Patryk Kosiniak. – Bardzo dobrze przepracowaliśmy razem z zespołem treningi wolne i choć w kwalifikacji byłem drugi, wiedziałem, że mam tempo, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Objąłem prowadzenie już w drugim zakręcie i choć rywale naciskali, kontrolowałem sytuację. To dla mnie wyjątkowa wygrana. Strasznie się cieszę z odzyskania prowadzenia w generalce.

Do końca rywalizacji pozostał już tylko jeden, decydujący wyścig, podczas którego zrobię wszystko, aby sięgnąć po zwycięstwo w całej serii. Najpierw jednak czeka mnie walka w mistrzostwach Polski w Poznaniu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnia runda pokrywa się z wyścigiem w Hockenheim, dlatego sięgnięcie po tytuł mistrza Polski będzie niemal niemożliwe, ale chcę wykorzystać start w Poznaniu na dodatkowy trening, dobrze się bawić i walczyć o kolejne wygrane.”

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku www.facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl