MV Agusta Zagato – czyżby cafe racer na bazie F4?
Piotr Jędrzejak
16 sierpnia 2016

Szykuje się bardzo specjalny motocykl. Jeszcze nie wiemy do końca czym będzie, ale na pewno zrobi szał!

MV Agusta bardzo lubi budować napięcie wokół nowych modeli. Tym bardziej, jeżeli są to motocykle w jakimś sensie specjalne, limitowane lub topowe. Teraz Włosi wypuścili zapowiedź czegoś nowego i wygląda na to, że ten motocykl stanie się nowym diamentem rodowym MV Agusty.

Włosi wypuścili jeden szkic motocykla z zaznaczoną datą (datą premiery? datą ujawnienia kolejnej garści szczegółów?) oraz jeden film, w którym okrutnie bawią się światłem. Gra światła i cieni ukazuje kilka szczegółów motocykla, jednocześnie ukrywając całą resztę. Obejrzyjcie.

Logo „Z” oznacza firmę Zagato. Jest to sławne, włoskie studio projektowe, mające na swoim koncie wiele legendarnych pojazdów. Nowe dzieło jest owocem designerskiej współpracy pomiędzy MV Agustą i Zagato. Widzimy, że na pewno motocykl nie będzie chopperem. Linie są raczej sportowe. Plotki ze szwajcarskiej redakcji AcidMoto sugerują, że projekt bazuje na superbiku, MV Aguscie F4.  To rzeczywiście mogłoby się zgadzać, sugerując się kilkoma slajdami. Finalne ujęcie ukazuje, że możemy spodziewać się czegoś w stylu modern-cafe-racer, ale na potwierdzenie lub zaprzeczenie przypuszczeń musimy poczekać do 4. września.

Obejrzyjcie slajdy i sami napiszcie, co uważacie o MV Aguscie Zagato.

Dla porównania – MV Agusta F4 na rysunku technicznym. Poniżej slajdy z zapowiedzi.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły