Jeden z 2 najstarszych motocykli parowych: Roper z 1869 roku w akcji!

- Piotr Jędrzejak

Siedzisko było jednocześnie zbiornikiem na wodę.

Zbudowany został przez amerykańskiego wynalazcę Sylvestera Howarda Ropera. Pierwszy projekt okrążył wystawy i targi we wschodniej części USA w 1867 roku, a ten motocykl zbudowany został w 1869 roku. Film odnazał użytkownik Mesk z Wykop.pl, gdzie napisał: „Motocykl miał drewnianą ramę wzmacnianą stalą. Na niej zamontowany został silnik parowy. Między drewnianymi kołami zawieszony został kocioł z paleniskiem z dwoma cylindrami. Przeniesienie napędu następowało bezpośrednio na tylne koło przez tłok silnika.”

Jeżeli macie ochotę przeczytać znacznie więcej na temat historii pierwszych motocykli z silnikami parowymi, które powstawały na bazie rowerów, zapraszamy do obszernego artykułu na naszych stronach. Ale teraz obejrzyjcie i posłuchajcie tego cudownego Ropera!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl