Honda świętuje 50-lecie w Australii za pomocą… kilku pojazdów w złotym wykończeniu!
Piotr Jędrzejak
5 lutego 2019

Nie zadawaliśmy sobie sprawy, że fury oklejone na złoto mogą tak dobrze wyglądać.

Wczoraj, 4 lutego minęło dokładnie 50 lat od momentu, w którym Honda rozpoczęła swoją działalność w Australii.

Jak najlepiej uczcić taką okazję? W najlepszych słowach odpowiedział szef Honda Australia, Hiroyuki Shimizu: „Zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy uczcić nasze urodziny oraz naszą unikalną różnorodność w mocny i zabawny sposób. Chodzi o to, czy ktokolwiek wcześniej widział złotą kosiarkę i agregat prądotwórczy?”

Sesja zdjęciowa na 50-lecie przyjęła tytuł „Złota Era Osiągów” i odbyła się – a jakże inaczej – na australijskim odludziu. W sesji udział wzięło 7 produktów Hondy (opisy oryginalne):

– NSX, hybrydowy supersamochód;
– Civic type R, hot hatch o wysokich osiągach;
– CBR1000RR Fireblade, motocykl kategorii supersport;
– CRF450L, motocykl nowej generacji kategorii enduro;
– CRF50F, fun-bike dla dzieci, najlepiej sprzedająca się maszyna offroadowa Hondy;
– HRU19 Buffalo Premium, kosiarka dumnie zaprojektowana i składana w Australii;
– Agregat EU22i, najlepiej sprzedający się na świecie, super cichy agregat prądotwórczy.

Niestety Honda nie planuje wprowadzenia nowego malowania do sprzedaży seryjnej. Wszystkie 5 pojazdów, kosiarka i agregat trafiły do firmy z Melbourne zajmującej się oklejaniem winylowym (Vinyl Wraps and Graphics). Honda informuje, że niepowtarzalny styl stworzono dzięki położeniu najpierw warstwy złotego chromu, która została dodatkowo przykryta warstwą przeźroczystej satyny, aby wyciszyć odblaski. Ponadto niektóre elementy wykończono satynową czernią, a różnych miejscach pojawiły się detale „50 Years in Australia”.

To jak, obklejacie swoje Hondy oraz inne motocykle w złoty chrom z satyną? Głowy przechodniów obrócą się za Wami z całą pewnością.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły