Harley po tsunami wróci do właściciela!
Piotr Jędrzejak
4 maja 2012

„Dzięki, że wróciłeś kolego!”

Pamiętacie niesamowity przypadek Harleya, którego morze zmiotło w czasie tsunami w Japonii i oddało na nabrzeże w Kanadzie? Japoński oddział Harley-Davidsona oczywiście też usłyszał tą historię i postanowił odnaleźć właściciela. Jest nim Ikuo Yokoyama, 29-letni mieszkaniec Yamamoto w Prefekturze Miyagi, gdzie motocykl był zarejestrowany.

W Japońskiej telewizji Yokoyama powiedział, że odnalezienie motocykla jest wręcz cudowne, a osobie, która go znalazła, chciałby podziękować osobiście, ale będzie ciężko, więc uczyni to w TV. Peter Mark, który odkrył motocykl, jest bardzo szczęśliwy. Bał się, że z właścicielem coś mogło się stać w czasie tsunami – „to wielka ulga, że wszystko jest OK”. Ma też nadzieję, że kiedyś będą mogli się spotkać. Za pierwszym razem Peter nie mógł zabrać motocykla z plaży, a gdy wrócił po niego, okazało się, że ocean zabrał kontener, ale motocykl zostawił.

Ikuo dodał, że w katastrofie stracił trzech członków rodziny oraz dom, a teraz przebywa w mieszkaniu tymczasowym. Harleya kupił pięć lat temu, a gdy uderzyło tsunami, motocykl był w kontenerze, którego używał jako garażu. Jedne z najsilniejszych wspomnień Japończyka pochodzą z czasów, kiedy na swoim Harleyu podróżował po Japonii. Jeżeli miałby teraz powiedzieć coś swojemu motocyklowi, byłoby to: „Dzięki, że wróciłeś kolego!”

Japoński oddział Harley-Davidsona postanowił, że zafunduje transport do Japonii, a Ikuo odzyska swój sprzęt w pełni odnowionym stanie. Miły gest, prawda?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły